HukukiWeb'de bu hafta Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gözden geçiriliyor
Webrazzi TV

HukukiWeb'de bu hafta Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gözden geçiriliyor

Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı‘nın hazırlayıp sunduğu HukukiWeb’in bu haftaki bölümünde, geçen yılın sonlarına doğru yasalaşan ve Şubat 201'te yürürlüğe girecek olan Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gözden geçiriliyor. İnternet üzerinden satış yapan girişimler kadar tüketicileri de ilgilendiren yeni yönetmelik, özellikle cayma hakkı tarafında önemli hükümler içeriyor. Ayrıntılar için sizi videoya alalım. Haftanın hukuki gündemine yer verdiğimiz HukukiWeb’in tüm bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Hakan Ateş Hakan Ateş

    Ben kargo firmalarının ve çalışanlarının müşteriye karşı aceleci teslimat etme hallerinden nefret ediyorum.

    Eleman geliyor gönderiyi teslim ettiğine dair imza attırıyor ve hemen gitmeye çalışıyor. Yahu dur 1 dakika gerçekten doğru ürün mü geldi? Kutu içeriğinde bir eksik var mı yok mu? Tüm bunların kontrolünü yapmamıza izin vermek istemiyorlar.

    Ben en son markafoni.com üzerinden satın aldığım iki ayakkabı için böyle bir tecrübe yaşadım. Kargo geldi elemana bir dakika bekleyin ürünleri kontrol edeyim, renkleri ve numaraları doğru mu dedim. Eleman bana "ama acelem var" diyerek surat yaptı. Bende hiç alttan almadım ne demek acelen var senin işin bu değil mi bekleyeceksin tabiki dedim. Farz edelim ki ürünlerde bi kusur var ya da yanlış gönderi. Ne olacak o zaman? Ben işimi gücümü bırakıp senin şubenin yolunu mu tutacağım dediğimde boş boş suratıma baktı. Yani evet kargo şirketlerine bir standart şart.

  2. Hasar tespit tutanağını kargo firması tutar, tüketicinin ürünü iade edebilmesi ve tazmin işleminin gerçekleşmesi için kargodan hasat tutanağı alması gerekiyor.Ürünü kuracak servisin tuttuğu tutanak sadece üretim kaynaklı problemler için bir geçerliliğe sahip.