Bitcoin 2014 yılında en kötü seyreden para birimi olarak kayıtlara geçti

Bitcoin 2014 yılında en kötü seyreden para birimi olarak kayıtlara geçti

Geçtiğimiz yıl en çok konuşulan konulardan biri, sanal para birimi bitcoin olmuştu hiç şüphesiz. 2013 yılı sonunda önemli bir yükseliş yakalayan, yılı kapatırken 1 bitcoin başına değeri 1100 dolara kadar çıkan kriptolanmış para birimi, yıl boyunca oldukça dalgalı bir seyirle hareket etti.

Bitcoin 2014'te yaşadığı bu dalgalı seyire rağmen pek çok yeni noktada kabul edilebilirliğini artırdı. Yıl içinde pek çok e-ticaret sitesi, bağış kabul eden web siteleri bitcoin kabul etmeye başladığını duyurdu. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında sizlere duyurduğumuz üzere, bitcoin kurları Bloomberg'den dahi takip edilebilir hale geldi.

Kendini kanıtlama ve kabul ettirme konusunda çok başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz bitcoin para birimini değer olarak tabloya döktüğümüzde ise durumun maalesef o kadar da parlak görünmüyor. Şu anda 270 dolar civarında bir değerde seyreden bitcoin, 2013 sonundaki günlerini ayırıyor. Bitcoin ile birlikte kötü giden ve 2014 yılında en çok değer kaybeden diğer para birimleri ise Rus Rublesi ve Ukrayna Grivnası'sı oldu.

1x-1

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.