11 milyon üyeye sahip GittiGidiyor'da erkekler kadınlardan daha çok alışveriş yapıyor [İnfografik]

11 milyon üyeye sahip GittiGidiyor'da erkekler kadınlardan daha çok alışveriş yapıyor [İnfografik]

Türkiye'nin en önemli e-ticaret pazar yerlerinden biri olan ve eBay tarafından 2011 yılında satın alınan GittiGidiyor, 2014 yılının istatistiklerini değerlendiren bir infografikle hakkında pek çok önemli detayı da açıkladı.

Paylaşılan infografikte yer alan bilgilere göre GittiGidiyor.com'un üye sayısı tam 11 milyon kişi. GittiGidiyor'un 18-35 yaş arasındaki kullanıcı sayısı ise 1.571.416 olarak belirtilmiş.

Her ay 8 milyondan fazla aylık satış fırsatının yer aldığı GittiGidiyor.com'da her 3 saniyede 1 ürün satıldığını ve sitede 5000'den fazla kategorinin bulunduğunu da öğreniyoruz. İnfografikte verilen şaşırtıcı detaylardan birisi de, GittiGidiyor.com istatistiklerine göre erkek üye oranı yüzde 65, kadın üye oranı ise yüzde 35. Kısacası genel geçer varsayım bilgi olan kadınların alışverişe daha düşkün olması e-ticarette pek de geçerli değil.

En çok alışveriş tatilde yapılıyor

GittiGidiyor.com en çok alışveriş yapılan günün de resmi bir tatil olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olduğu belirtiliyor. Haftanın en çok alışveriş yapılan günü ise Pazartesi olmuş. Genelde kullanıcılar, kargolama ve işlemlerin ilk iş gününde gerçekleşebilmesi için siparişlerini Pazartesi verdikleri biliniyor, bu yüzden bu veri de normal karşıladığımız bir veri.

Mobil uygulamasının da 2 milyondan fazla kişinin tarafından indirildiğini açıklayan GittiGidiyor.com'da, 2014 yılı içinde en çok satın alım yapılan kategoriler ise cep telefonu, bilgisayar, tablet, beyaz eşya, aksesuar ve küçük ev aletleri kategorileri olmuş. Diğer detayları ve verilen bilgileri hemen aşağıdaki infografikten inceleyebilirsiniz.

GG-2014-Infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.