Araç içinde kablosuz internet çözümü sunan modem: Buzzard 2
Teknoloji

Araç içinde kablosuz internet çözümü sunan modem: Buzzard 2

Günümüzde otomobillerin internete bağlanabilme yetenekleri artıyor. Araç içinde internet kullanımı da aynı şekilde. Kimi zaman müzik dinlemek, kimi zaman oyun oynamak ya da internette gezinti yapmak için yollarda akıllı telefonlarımıza ya da tabletlerimize sarılıyoruz. Şöförler de çoğu zaman bazı uygulamalara ihtiyaç duyabiliyor.

Araç içinde yolcuların ya da sürücünün internete bağlanabilmesi için, hücresel veri paketi planına sahip olması gerekiyor. Böylece telefon, 3G veya 4G bağlantı ile internete bağlı oluyor. Fakat bazı durumlarda, örneğin sadece Wi-Fi destekleyen tabletlerde, durum o kadar da iç açıcı olmayabiliyor. Çünkü hücresel veri (cellular) desteği olmayan cihazlar, çevrimdışı kalıyor.

İngiltere merkezli EE (4GEE) adlı telekomünikasyon şirketi, geliştirdiği yeni ürünle birlikte araç içinde kablosuz internet çözümü sunan bir modem geliştirmiş. Buzzard 2 adı verilen cihaz, tam anlamıyla bir modem niteliği taşıyor, kendisi 4G ağından aldığı interneti, bir wireless modem olarak araç içine aktarıyor. Böylece araç içinde, kablosuz internete bağlanabiliyorsunuz.

Buzzard 2'nin fiyatı 79,99 sterlin olarak belirlenmiş. Otomobilinizin çakmaklık girişine bağlanarak gücünü alan Buzzard 2'nin üstünde bir de USB yuvası bulunuyor. Yani Buzzard 2, hem kablosuz modem görevi görürken, hem de çakmaklık aracılığıyla USB bağlantıdan akıllı telefonunuzu şarj etme konusunda size yardımcı oluyor. Bu fonksiyonel özelliğiyle birlikte, Ocak 2015 sonuna kadar verilen siparişlerde Buzzard 2 müşterilerine aylık 100 MB'a kadar veri paketini ücretsiz veriyor.

Ürünün tanıtıcı bir videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Ruzzgar Ruzzgar

    Bu cihazı üreten arkadaş hiçmi cep telefonu kullanmamış cep telefondaki internet paylaşımını hiçmi denememiş oturup bir cihaz üretmiş..

  2. İs yerlerinin tasimaciligini yapan transfer vip turizm şirketleri için ideal.