Online gösteriminin ilk dört gününde 15 milyon dolar kazanan 'The Interview' artık iTunes'ta

Online gösteriminin ilk dört gününde 15 milyon dolar kazanan 'The Interview' artık iTunes'ta
the-interview
The Interview filminden bir sahne

Sony Pictures Entertainment'ın Noel arefesinde YouTube, Google Play ve XBox Video desteğiyle gösterime giren tartışmalı filmi The Interview, artık iTunes'ta. Düne kadar Sony'nin ilk gösterim teklifini, aciliyeti nedeniyle reddettiği belirtilen Apple'ın da Google ve Microsoft'a yetişmesiyle, filmin gördüğü yoğun ilginin katlanarak artması beklenebilir.

the interview itunes

Zira, Sony'nin paylaştığı verilere göre, film gösterime girdiği ilk dört günde toplam 17,8 milyon dolar hasılat elde etmiş. Bunun 15 milyonunun ise online satış ve kiralamalardan geldiği belirtiliyor. Online gelirlerinin yarısını Google Play ve YouTube kanallarından sağlayan film, bugüne kadar 2 milyon kez legal olarak indirilmiş. Filmin yalnızca ABD ve Kanada'da gösterimde olması ise korsan kopyalarının yoğun ilgi görmesiyle sonuçlanmıştı. Hatırlayacağınız gibi TorretFreak geçtiğimiz hafta filmin ilk 20 saatte 750 bin kez indirildiğini duyurmuştu. Güncellenen verilere göre, The Interview ilk iki gününde 1,5 milyon indirilme sayısına ulaştı torrent sitelerinde.

Filmin kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaşmasının, büyük ölçüde hacklenme skandalıyla bağlantılı olduğu ortada. Zira, The Interview aslında vasat bir Hollywood filmi ve filmi en çok ciddiye alan da muhtemelen yalnızca Kuzey Kore olacak.

Bütçesi 40 milyon dolar olan filmin Sony'ye bu kadar kazandırıp kazandırmayacağı henüz net değil. Ancak filmin Sony'ye gerçek maliyetini ölçmek içinse bundan çok daha fazlasını hesaba katmak gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.