MasterCard'dan 100 bin dolar ödüllü Masters of Code yarışması
Etkinlikler

MasterCard'dan 100 bin dolar ödüllü Masters of Code yarışması

MasterCard, dünyanın en iyi geliştiricilerine ulaşmak için kapsamlı bir yarışma düzenliyor. Masters of Code adlı yarışma, bir hackathon serisinden oluşuyor. 10 farklı ülkenin gezileceği yarışma kapsamında, her ülkede önce bölgesel yarışmalar düzenlenecek. Hafta sonlarında gerçekleşecek olan bu yarışmacıların galipleri ise Silikon Vadisi'nde büyük finalde yarışacak.

Masters of Code yarışmasının ilk durağı, Şubat ayında Avustralya'nın Sydney kenti olacak. Masters of Code yarışmasının bir ayağı da ülkemizde, İstanbul'da yapılacak. Henüz kesin tarihi belli olmayan hackathon'un İstanbul ayağının Ekim ayı içindeki bir hafta sonu yapılacağını da belli oldu.

MasterCard'ın sponsoru olduğu Masters of Code yarışması, AngelHack tarafından düzenleniyor. Yarışmalarda geliştiricilerden, MasterCard'ın açık API'larını kullanmaları istenecek ve girişimciler, MasterCard'ın API'ları ile geliştirdikleri projeler için mentorluk ve yatırım desteği arayacak.

MasterCard'ın API'larının daha çok finansal kurgular üzerinden gittiğini düşünürsek, ülkemizde de özellikle fintech alanında veya ödeme sistemleri alanında girişim yapmak isteyen geliştiricilere, Masters of Code'un İstanbul ayağına kayıt yaptırmaları konusunda önemli bir katkı olabileceğini düşünüyorum. Üstelik başarılı olan geliştiriciler, MasterCard'ın sunduğu pek çok ek olanaktan da faydalanacak. Yarışma, toplamda 175 bin dolarlık bir para ödülü de dağıtacak. Bölgelerinde başarıya ulaşan geliştiriciler, büyük finalde yarışırken, MasterCard'ın İrlanda'nın başkenti Dublin'de bulunan girişim hızlandırıcı programı StartPath''in programlarına katılma gibi ödüller de söz konusu.

Kod yarışması Masters of Code ile ilgili daha detaylı bilgiyi mastersofcode.org adresinden alabilirsiniz. Özellikle ödeme sistemleri ve finansal odaklı girişimlerle ilgilenen geliştiricilerin göz atmasını tavsiye edebiliriz.

Yorumlar (5)
 1. if(location == "istanbul") return true;

 2. Burhanaras Burhanaras

  Programda hata var. Doğrusu:

  if(location.isEquals("istanbul")) return true;

  sevgilerle...

  1. Aslında bi hata yok, sen java ile yazmışsın ahmet c# la yada javascriptle vb...

   1. Java dilinde String tipindeki nesnelerin isEquals methodu bulunmamakta.

    Bug free olarak şu şekilde yazılabilir Java dilinde:

    if ("istanbul".equals(location)) return true;

 3. Mehmet Can Mehmet Can

  Teşekkürler Webrazzi böylesine değerli fırsatların fark edilmesi için verdiğiniz emeklere. Yarışmanın İstanbul ayağı Ekim 2015 olarak bildirilmiş ilgili websitesinde. Bu yarışmaya hazırlık yapmak için yeterli bir sürenin var olduğunu düşünüyorum. Bir OOP Master olarak münferiden cazip bir fırsat olduğu izlenimi oluştu bende. Ve bu yarışma için bir kompozisyonum var: Birleşik kart sistemleri için (Matruşcard, NestedCard, MergedCard), En azından bir tane DebitCart teşebbüsü için ExcPay ve bu kartların Matruşcard içine alınıp birleştirilmesi için CardBlender. Bence bu projeler silsilesi Türkiye'deki geliştiricilerin boş durmadığını, inovasyonda ve fırsatların tespiti ve değerlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını ispatlayacaktır. Eminim ki dünyanın farklı mecralarında birbirinden değerli deneyimli ve yetenekli, hayal gücü yüksek ve hayal ettiklerini hayata geçirebilecek potansiyele sahip ustalarda çalışmalarına devam ettiriyorlar. Mücbir bir sebep olmaz ise şayet bu yarışmaya katılmak bana değer katacaktır. Sözlerimin başında belirttiğim gibi bu değerli haberleri bizlere ulaştırılmasında tüm emekleriniz için tüm Webrazzi ekibine teşekkürlerimi yineliyerek çalışmalarınızdaki başarıların artarak devamını dilerim.