LINE'ın yeni CEO'su Takeshi Idezawa küresel büyümeye odaklanacak

LINE'ın yeni CEO'su Takeshi Idezawa küresel büyümeye odaklanacak

Japonya merkezli anlık mesajlaşma uygulaması LINE daha çok Asya pazarında yaygın olarak kullanılıyor. Aslında LINE anlık mesajlaşmanın ötesine geçip kendisini sesli konuşma ve mesajlaşma odağında tam bir platform olarak konumlandırma peşinde.

Şirketin 2015 sonuna için en büyük hedefi kayıtlı kullanıcı sayısını iki katına çıkarmak. Şirketin mevcut CEO'su olarak görevini sürdüren Akira Morikawa'dan görevi devralacak şu anki COO Takeshi Idezawa, bu dönüşmde en güvendikleri isim. Koltuğunu Mart 2015'te devredecek olan Morikawa ise danışman olarak şirkete katkı sağlamayı sürdürecek.

Şu anda Taiwan ve Tayland'da pazar lideri olan LINE, İspanya ve Endonezya'da da önemli büyüme rakamlarına sahip. Çoğu Asya'da toplam 560 milyon kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 170 milyon. Şirketin en fazla kullanıcıya ulaştığı ülkelerse Japonya (54m), Tayland (33m), Endonezya (30m), İspanya (18m) ve Hindistan (18m).

2015 yılı itibariyle Avrupa ve Amerika'da daha fazla büyümek isteyen şirket, 2015 sonunda 1 milyar kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Şirketin yeni CEO'su Takeshi Idezawa'nın önünde, uygulamayı sosyal açıdan tam bir platform haline getirmek, gelirleri arttırmak ve üye sayısını bir yıl içinde iki katına çıkarmak gibi zorlu hedefler var. Uygulamanın 2014 3. çeyrekte yaklaşık 192 milyon dolar gelire ulaştığını ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.