Snacks, yeni girişimcilerin ve girişimci adaylarının mobil bilgi bankası olmayı hedefliyor
Girişim

Snacks, yeni girişimcilerin ve girişimci adaylarının mobil bilgi bankası olmayı hedefliyor

Yeni girişimcilerin belki de en çok zorlandığı konuların başında, girişimlerin çok farklı alanlardaki ihtiyaçlarına yönelik bilgilerin hepsine sahip olmak zorunda olmaları, ya da bununla ilgili profesyonel bir destek almak zorunda olmalarını gösteriyor.

Çoğu girişimcinin karşılaştığı en büyük problemlerin başında şirket açmak, muhasebe tutmaya başlamak ve hukuksal işlemler geliyor. Girişimlerin belki de en çok dış destek aldığı konular bunlar. Elbette iş bununla da sınırlı değil, bir girişimcinin pazarlamadan kullanıcı deneyimine, satıştan teknik geliştirmeye her konuda 360 derece bir bilgi birikimine sahip olması çok kritik.

Snacks adlı mobil uygulama, tasarım, geliştirme, girişim hukuku, pazarlama gibi konular hakkında hap bilgileri tek bir uygulama altında toplama görevini üstlenen bir mobil uygulama. Kısacası bir girişimin sahip olmak isteyebileceği pek çok konu hakkında bilgileri bir mobil uygulamada bir araya getiriyor.

Honolulu'da düzenlenen Startup Weekend'de ortaya çıkan bir girişim olan Snacks'in ilk olarak sadece iOS versiyonu piyasaya çıkacak. Ortaya çıktığı ortam gereği fikir aşamasından hızlıca hayata geçen Snacks, girişimlerin nasıl çalıştığıyla ilgili olarak kullanıcılarına bilgi veriyor. Yani aslında hem yeni girişimcilerin hem de girişim yapmak isteyen herkesin mutlaka göz atmasında fayda olan bir bilgi birikimi hazinesi niteliğini taşıyor.

Elbette gerek muhasebe, gerekse hukuk konularında diğer ülkelerden farklı kurallarımız var. Ancak uygulamada sunulan, tasarım, kullanıcı deneyimi ve geliştirme gibi konular Türk girişimcilerin de işine fazlasıyla yarayabilir. Bununla birlikte yurtdışına, ABD'ye açılma hayali olan girişimlerin de Snacks'e bakmasında büyük fayda olabilir. Eğer girişimci adayıysanız, Snacks'in iOS versiyonu için beta listesine kayıt olmanızı mutlaka tavsiye ederim.

snacks-yatay

Yorumlar (3)
 1. Girisim.club Girisim.club

  Şu haberi okuyunca gerçekten üzüldüm üzülmemin sebebi size daha 1 hafta önce www.girisim.club ile ilgili bir mail atmam ve karşılık alamamla ilgili değil örtüşen hatta daha vizyoner bir yapısı olan Türk girişimcinin yaptığını insanlara duyurmuyor ama yurt dışında yapıldığında ooo süper hemen yayınlayalım modundasınız sitemimi mazur görün ama düşüncelerimi yazmadan geçemeyeceğim.

  Geçen hafta connected2me ile ilgili yazınızda bir arkadaşın twitterdan mesaj attığı mesajı yayınladınız Türkiyedeki durumu gözler önüne seriyordu bende sizi takdir etmiştim bu şekilde bir yazıdan dolayı üzülmemin sebebi 3 gün sonra aynı şeyin küçükte olsa başıma gelmesi beni üzen şey oldu.

  Malesef girişimcinin motivasyonu böyle düşüyor neyse yayın hayatınızda başarılar..

  1. Fatihkck Fatihkck

   +1 Bu yoruma kesinlikle katılıyorum

 2. keşke Türkçe dil desteği olsa :( Türk girişimciler olarak böyle bir şeye kesinlikle ihtiyacımız var.