Citigroup: Instagram’ın değeri 35 milyar dolar

instagram-money

Henüz yeni yeni küreselleşmeye başladığı dönemde ve iOS platformunda yalnızca 27 milyon kullanıcısı varken 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram o günden sonra büyümesini düzenli olarak sürdürdü.

Bugün gelinen noktada şirket özellikle Android uygulamasını da tanıttıktan sonra bugün insanların kullandığı en popüler servislerden biri konumunda. Citigroup’un son değerlendirmesinde Instagram’ın değeri 19 milyar dolardan 35 milyar dolara yükseldi.

Değerlemesinin bu denli yükselmesindeki sebeplerden biri ise hiç kuşkuşuz uygulamanın 300 milyon aktif kullanıcıya sahip olması. Bu yönüyle Instagram, Twitter’dan daha fazla aktif kullanıcıya sahip durumunda. Bununla birlikte servis geçtiğimiz hafta 5 yeni filtresini kullanıcısına tanıtmış bu hafta ise sahte kullanıcılara yönelik bir işlem yaparak sahte hesapları silmeye başlamıştı.

Instagram’ın yeni değerlemesinin ardından bunun Facebook’a ve şirketin borsa performansına nasıl yansıyacağına göreceğiz.

Yorumlar (1)

  1. Bu rakam gittikçe artabilir. Instagram’ı artık bir çok kullanıcı bir e-ticaret pazarı olarak görüyor. Fırsatları iyi değerlendirenler şimdiden ticaretlerini üst seviyelere getirdiler.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın