Sony, akıllı gözlüğü SmartEyeglass Attach'i CES 2015'te tanıtacak

Sony, akıllı gözlüğü SmartEyeglass Attach'i CES 2015'te tanıtacak

sony akilli gozluk giyilebilir cihaz SmartEyeglass AttachSon dönemde siber saldırılar nedeniyle zor günler geçiren Sony, Google Glass benzeri bir akıllı gözlük geliştirmekte olduğunu açıklayarak yeniden işleriyle anılmak istiyor. Sony'nin akıllı gözlüğü, herhangi bir gözlüğün saplarına takılabilir özellikte ve konsept modelin adı SmartEyeglass Attach.

Bluetooth 3.0 ve kablosuz ağ bağlantılı bir kontrol paneline sahip olan Sony'nin akıllı gözlüğü ARM Cortex-A7 işlemciyle çalışıyor. 40 gram ağırlığındaki gözlükte, 640×400 çözünürlüklü görüntü veren 0.23 inç boyutunda bir OLED mikro ekran, elektronik pusula, hız ölçer ve dokunmatik sensörler yer alıyor.

sony akilli gozluk giyilebilir cihaz

400 mAh değerinde bir pil gücüne sahip Sony'nin akıllı gözlüğü, 2 metre uzaktaki 16 inçlik ekrana eşdeğer bir görüntü sunacak. Sony, akıllı gözlüğünün spor, iş ve eğlence alanında keyifli bir kullanım sunacağını düşünüyor.

6 Ocak'ta Las Vegas'ta düzenlenecek olan CES 2015 etkinliğinde konsept modelini tanıtılacak akıllı gözlüğün seri üretime yıl içinde başlanacak ama satışa sunulma tarihi konusunda bir bilgi verilmiyor.

sony akilli gozluk giyilebilir cihaz Smart Eyeglass Attach Artık akıllı telefonlardaki yenilikler eskisi kadar heyecan vermiyor ve giyilebilir cihazlar pazar payı kapmaktan ziyade ilk kullanıcılarını kazanabilme kaygısında. Hatta ilk dönemler büyük merak uyandıran Google Glass'ın bile gözden düştüğü tartışılıyor. 2015 yılı akıllı gözlükler ve diğer giyilebilir cihazlar için neler getirecek dersiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.