Sean Yu: Yalnızca e-ticaret şirketlerinin değil KOBİ'lerin de teknolojik altyapı ihtiyaçları karşılanmalı

Sean Yu: Yalnızca e-ticaret şirketlerinin değil KOBİ'lerin de teknolojik altyapı ihtiyaçları karşılanmalı

Webrazzi Ödeme Sistemleri '14'ün konuşmacıları arasında yer alan ve Paraşüt'ün 3 kurucu ortağından birisi olan Sean Yu, birkaç hafta önce yayınladıkları yeni özellikleri olan şirketler için kredi kartıyla tahsilatı detaylandırarak anlattı ve Paraşüt hakkında sayısal olarak güncel bilgiler paylaştı.

Paraşüt, KOBİ’lere bulut tabanlı finans yönetimi ve e-fatura çözümlere sunan bir şirket. Sean Yu, ilk yola çıkarken gördüğü temel sorunun şirketlerin genelde e-ticaret şirketlerine odaklı ürünler ve servisler geliştirdiklerini oysa ki günümüzde KOBİ'lerin de bulut tabanlı teknolojik altyapılara ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu tespitten hareketle Paraşüt'ü kuran ekip Kasım 2013’te Revo Capital’den yatırım almıştı.

Paraşüt'ün birkaç hafta önce yayına aldığı ve bizim de sizlere aktardığımız özellikle birlikte KOBİ'ler kredi kartı ile müşterilerinden ödemelerini tahsil edebiliyorlar. Servisi kullanan şirketler tahsilatlarını sisteme tanımlayarak, ödeme alacakları şirketten belirlenen sayfadan kredi kartı ile ödeme talep edebiliyorlar. Sean Yu bununla birlikte müşterilerinin çok çeşitli olduğunu kuruyemişçi'den mobilya üreticisine kadar değişik sektörlerden müşterileri olduğunu ve bunun için arayüzü oldukça sade tasarlamaya özen göstererek 3 adımda ödeme yani tahsilatın gerçekleşebilmesine olanak sağladıklarını aktardı.

Paraşüt'ün kredi kartı ile tahsilat ve e-fatura özelliğini kullanmak isteyen şirketlerin istenen bilgileri doğru şekilde vermeleri halinde, 48 saat içerisinde sanal POS’un alınarak online tahsilata başlayabilmeleri garanti ediliyor. Şirketlere sunulan bu hizmet karşılığında herhangi  taahhüt talep etmeyen servis, sadece tahsil edilen tutar üzerinden %2,5 ve işlem başına 25 kuruş komisyon uygulaması ile ücretlendirme yapılıyor. Son olarak Sean Yu bugün Paraşüt'ü 5000 işletmeninin kullandığını ve bunların toplamda yaklaşık 600 bin müşteriye sahip olduklarını aktardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.