Finansal teknolojiler odaklı melek yatırımcı ağı Fintech Circle

Finansal teknolojiler odaklı melek yatırımcı ağı Fintech Circle

Finansal teknoloji girişimleri günden güne büyüyor ve finans teknolojileri alanında dev bankaların ciddi bir biçimde ilgisini çekiyor.

Günümüzde pek çok bankanın, girişimleri desteklemeyi hedefleyen kendi fonlarını oluşturmaya başladığı bir dönemde melek yatırımcılar da güçlerini birleştirerek kurdukları melek yatırımcılığık ağları aracılığıyla fintech (finansal teknolojiler) alanında hizmet veren girişimleri destekleyecek.

Avrupa'da finans, perakende ve geleceğin şehir teknolojileri konusunda bir teknoloji girişimleri hızlandırıcı olan Level39 bünyesinde kurulan Fintech Circle, bu özel ağın içinde daha fazla melek yatırımcıya ulaşmayı hedefleyecek ve özellikle finansal teknolojiler alanında melek yatırımcılardan finansal teknolojiler alanında girişimlere yatırım için fon toplamaya çalışacak.

Geçmişte finans sektöründe ciddi bir tecrübesi bulunan ve son olarak Deutsche Bank'ta global projelerden sorumlu olarak görev yapan Susanne Chisti tarafından kurulan Fintech Circle, finans teknolojileri anlamında daha yüksek potansiyele sahip olduğu düşünülen Londra'da bulunuyor. Chisti'nin açıklamalarına göre, Londra'daki teknoloji yatırımları şu anda Silikon Vadisi'nden olduğundan daha yüksek bir büyüme hızına sahip.

Finansal teknolojiler alanındaki girişimlere 75 bin Sterlin ile 500 bin Sterlin arasında yatırım yapmayı planlayan melek yatırımcılar ağı, ilgili fintech girişiminin tohum ya da erken aşamada olup olmadığına bakmaksızın ilgilenecek. Dolayısı ile çok erken bir aşamada olan ufak girişimler bile Fintech Circle için ciddi bir potansiyele sahip olabilir. Çıkış stratejisini de 5 ile 7 yıllar arasında planayarak kurgulayan melek yatırımcı ağı, finansal teknoloji alanında girişimlerin çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.