TTNET, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını satın aldı
Kısa Kısa

TTNET, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını satın aldı

Türk Telekom tarafından KAP'a yaptığı açıklamayla birlikte TTNET A.Ş., Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının 2015-2016 sezonundan başlayacak şekilde yayın haklarını 3 yıl süreyle satın aldı.

UEFA ile yapılan anlaşma çerçevesinde sponseverler şifresiz yayınlanan maçları TRT'den izleyebilecekken şifreli olarak yayınlanan maçlar Tivibu platformu üzerinden izlenebilecek.

Tivibu, geçtiğimiz dönemde hizmet kapsamını geliştirerek evlere özel paketler hazırlamış ve tam bir platforma dönüşerek kullancılara çok çeşitli paketler sunmaya başlamıştı. UEFA ile yapılan bu anlaşma sonrasında Tivibu'nun kullanıcı sayısını ve bilinirliliğini ciddi şekilde arttıracağını düşenebiliriz.

Yapılan açıklamanın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Screen Shot 2014-11-26 at 16.11.55

Yorumlar (4)
  1. webrazzi de durur mu, yapıştırmış haberi(')

  2. Yayın haklarının sezonluk ücretlerini bilen varmı?

  3. Tivibu şu firmanın en iyi işi tebrik ediyorum. Gelir olarak çok fazla katkısı direkt olarak olmayacaktır ama ekstra kullanıcı kazanmada ve PR'da güzel bir etki yapacaktır.

  4. Hakan Yilmaz Hakan Yilmaz

    UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi münhasır maç yayınları ile mevcut IPTV platformunu tamamlayıcı olarak kurulan uydu platformu lansmanı ile artan kapsama alanının etkisiyle TV abone kazanımı üçüncü çeyrekte net 56 bin olarak gerçekleşti. http://www.ttinvestorrelations.com/tr/

    56 bin toplam büyüme; 10 bin IPTV'den 46 bin uydu platformundan gerçekleşti.

    Temmuz-Eylül 2015 dönemini ifade eden üçüncü çeyrek, Tivibu'nun Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını ilk kez yayınlamaya başladığı ve Fenerbahçe Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını bir arada şifreleyebildiği bir dönemdi.