Huawei yeni çıkaracağı akıllı gözlükte F-16 savaş uçaklarındaki teknolojiyi kullanacak

Huawei yeni çıkaracağı akıllı gözlükte F-16 savaş uçaklarındaki teknolojiyi kullanacak

Huawei, geliştirme aşamasında olduğu akıllı gözlükte kullanacağı teknolojilerle ilgili söylentiler devam ediyor.

F-16 savaş uçaklarında bulunan head-up display teknolojisini geliştiren Lumus adlı üretici, kendi teknolojisini kullanarak bireysel akıllı gözlüklere de aktaracağının sinyallerini vermişti. Bu teknolojinin yansıtılması konusunda adımlar atarak bazı geliştirici kitlerini yayınlayan Lumus'un teknolojisini kullanacak olan şirket ise Huawei.

Huawei'ye, yeni akıllı gözlüğü için bu teknolojiyi ihraç edecek olan Lumus'un biri çift göz kullanımlı DK-32 ve diğeri tek göz kullanımlı bir konseptte olan DK-40 isimli iki farklı geliştirici kiti bulunuyor.

Huawei Honor'un çok yakında resmi olarak duyurulması bekleniyor ve yarın gerçekleşecek olan bir etkinliğin davetiyesini bakarsak, Huawei çift gözle kullanılacak olan akıllı gözlük modelini tercih edecek ve Google Glass'a rakip olacak gibi gözüküyor.

Bu teknoloji, yansıma yapmayan 720p kalitesinde bir ekranı göz önüne getiriyor. 640x480 boyutlarındaki çözünürlüğü ile, Android KitKat 4.4.4 işletim sistemi ile çalışıyor. Ayrıca, bu akıllı gözlük kitinin 5MP boyutunda fotoğraflar çekebildiğini de belirtelim. Google Glass'ın rakipleri yakın gelecekte artacak. Askeri teknolojilerinin tüketici elektroniğine transfer edilmesi de bugüne dek muazzam faydalar sağladığını düşünürsek, Huawei akıllı gözlüğü ile karşımıza gayet iddialı bir şekilde çıkabileceğini düşünüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.