MarkO: Konum tabanlı, bireysel 'to-do list' uygulaması

MarkO: Konum tabanlı, bireysel 'to-do list' uygulaması

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te ikamet eden Codewell isimli mobil yazılım firması tarafından geliştirilen MarkO; en kısa şekilde konum tabanlı, bireysel 'to-do' (yapılacak işler) uygulaması olarak tarif edilebilir.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Pioneers Festival 2014'te Topluluk Ödülü'nü kazanmayı başaran uygulama, temel olarak bütün 'to-do list' uygulamalarının yaptığı işi yapıyor; Kuşkusuz en büyük farkı ise lokasyon bazlı oluşu.

Herhangi bir sosyal ağ hesabınızla giriş yapamadığınız MarkO'ya e-posta adresinizle üye olmak durumundasınız. Üyelik süreci sonrasında dilerseniz telefon numaranızı MarkO ile eşleştirerek rehberdeki arkadaşlarınızı uygulama içinde bulabilmeniz de mümkün. Opsiyonel olan telefon numarası onayından sonra uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

MakO'da yeni bir 'to-do' yani iş oluştururken sizden lokasyon girmeniz de bekleniyor ve 'to-do'yu aktif hale getirirken harita üzerinden girdiğiniz lokasyonu görebiliyorsunuz. Sonrasındaysa belirlediğiniz lokasyona yaklaştığınızda, belirlediğiniz kriterlere göre MarkO size yapacağınız işi hatırlatıyor.

MarkO'nun bir diğer öne çıkan özelliği ise uygulamaya arkadaşlarınızı da davet edip 'to-do' yönetimini iki kişi ya da grup olarak da yapabilmeniz. Bu arada kısa bir süre önce Android versiyonu yayına giren MarkO'nun aldığımız bilgiye göre iPhone versiyonuysa 1 ay içinde App Store'daki yerine almış olacak.

MarkO'ya herhangi bir sosyal medya hesabınızla giriş yapamamanız ve uygulama içinde yalnızca lokasyon bazlı 'to-do' yaratmaya odaklanılması şu an için eksik noktalar gibi gözüküyor. Çoğu kimse için önemli bir problemi çözdüğü kesin olan MarkO'yu gelecekte neler bekliyor hep beraber göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.