Michael Kors, Instagram aracılığıyla e-ticarete giriş yapıyor

Michael Kors, Instagram aracılığıyla e-ticarete giriş yapıyor

Lüks ve dünya çapında ünlü bir moda markası olan Michael Kors, Instagram üzerinden ürün satışına yönlendiren özel bir süreç başlattı.

Sadece sosyal medya hesapları ve müşterilerine yaptığı e-posta gönderimi ile yeni özelliğini duyuran Michael Kors bu özelliğe #InstaKors adını verdi. Bildiğiniz gibi Michael Kors, daha önce Instagram'ın ilk reklamverenlerinden olmuştu.

#InstaKors ile kullanıcılar öncelikle bir e-posta adresi ile üyelik işlemlerini gerçekleştiriyor ve Instagram hesaplarını burada linkliyorlar. Ardından müşteriler #InstaKors etiketli fotoğrafları Instagram'da beğendikleri anda o ürünün satışına yönlendiren online mağazadaki ilgili sayfa ve ürün detayları potansiyel müşterinin e-posta hesabına gidiyor.

3.1 milyon kişinin takip ettiği bir Instagram hesabı (@MichaelKors) bulunan Michael Kors'un şu anda #InstaKors etiketi kullandığı 60 ürün bulunuyor. Noel zamanına kadar aktif olacak olan #InstaKors kampanyasıyla Michael Kors, Instagram aracılığıyla satış fırsatlarını kovalayacak.

InstaKors

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.