Michael Kors, Instagram aracılığıyla e-ticarete giriş yapıyor
Dijital

Michael Kors, Instagram aracılığıyla e-ticarete giriş yapıyor

Lüks ve dünya çapında ünlü bir moda markası olan Michael Kors, Instagram üzerinden ürün satışına yönlendiren özel bir süreç başlattı.

Sadece sosyal medya hesapları ve müşterilerine yaptığı e-posta gönderimi ile yeni özelliğini duyuran Michael Kors bu özelliğe #InstaKors adını verdi. Bildiğiniz gibi Michael Kors, daha önce Instagram'ın ilk reklamverenlerinden olmuştu.

#InstaKors ile kullanıcılar öncelikle bir e-posta adresi ile üyelik işlemlerini gerçekleştiriyor ve Instagram hesaplarını burada linkliyorlar. Ardından müşteriler #InstaKors etiketli fotoğrafları Instagram'da beğendikleri anda o ürünün satışına yönlendiren online mağazadaki ilgili sayfa ve ürün detayları potansiyel müşterinin e-posta hesabına gidiyor.

3.1 milyon kişinin takip ettiği bir Instagram hesabı (@MichaelKors) bulunan Michael Kors'un şu anda #InstaKors etiketi kullandığı 60 ürün bulunuyor. Noel zamanına kadar aktif olacak olan #InstaKors kampanyasıyla Michael Kors, Instagram aracılığıyla satış fırsatlarını kovalayacak.

InstaKors

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri