İçine ne koyduğunuzu anlayan akıllı bardak: Vessyl

Bugüne dek sağlık alanında kalp ritmini, yürüme mesafesini, kan şekeri ölçen pek çok girişimle karşılaştık. Vessyl adlı girişim yine sağlık alanında, akıllı bir bardak geliştirmiş durumda.
İçine ne koyduğunuzu anlayan akıllı bardak: Vessyl

VessylBugüne dek sağlık alanında kalp ritmini, yürüme mesafesini, kan şekeri ölçen pek çok girişimle karşılaştık. Vessyl adlı girişim yine sağlık alanında, akıllı bir bardak geliştirmiş durumda.

Akıllı bardak Vessyl, bardağınızın içinde ne olduğunu anlayarak, size pek çok konuda ipucu veriyor. Vessyl, içine konulan sıvıyı tanıma teknolojisi ile dikkat çekiyor. Vessyl içine su, kahve veya bira koyduğunuzda bunu algılayarak sizin için içtiğiniz sıvıların kalori hesabını sunuyor.

Mobil uygulama aracılığıyla çalışan akıllı bardak Vessyl, günlük su ihtiyacınızı karşılama konusunda da size yardımcı oluyor. Farklı amaçlar doğrultusunda, hangi tür sıvılara ihtiyacınız olduğu ve ne kadar içmeniz gerektiği ile ilgili ölçümlemeler yaparak sizi yönlendiriyor ve teşvik ediyor. Şık tasarımı ve albenili görüntüsü ile kablosuz olarak şarj edilebilen Vessyl bardaklar, kolayca yıkanabilir özelliğe sahip.

2015 yılının hemen başında kargolayacağı ürünlerin ön siparişlerini 99 dolar karşılığında toplamaya başlayan Vessyl'in seri üretime geçtiğinde ise perakende fiyatının 199 dolar olacağı belirtilmiş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.