Allpolyglot.com: Yabancı dil öğrenmek ve öğretmek isteyenler için pazaryeri

Allpolyglot.com: Yabancı dil öğrenmek ve öğretmek isteyenler için pazaryeri

YaAllpolyglot yabanci dil online ogrenme egitimibancı dil öğrenmek konusunda makinelerin değil de geleneksel metodların verimli olduğunu düşünen Allpolyglot.com, kendini bu alanda küresel bir pazar yeri olarak konumlandırmak istiyor.

Kullanıcıların hem öğrenci hem de öğretmen olarak profil oluşturabileceği Allpolyglot'ta her profil tipi için ayrı ayrı puanlama yapılabiliyor. Öğretmen olarak yer almak isterseniz Paypal e-postanızı kaydederek para kazanmaya başlayabiliyorsunuz ve gelirinizin yüzde 14'ünü platforma bırakıyorsunuz.

Kendinizi daha iyi ve güvenilir bir şekilde tanıtmak için profilinize video sunum ekleyebiliyorsunuz. Linkedin ve Facebook hesabınızla bağlanabiliyor, hatta kimliğinizi dahi tanımlayabiliyorsunuz. Allpolyglot, görüşmeleri Skype üzerinden yapabilmenizi tavsiye.

Allpolyglot yabanci dil online ogrenme egitimi 2

İlgi alanlarınızı ve kelime hazinenizin zengin olduğu konuları da paylaşıyorsunuz ve bu sayede daha başarılı eşleşmeler yapılabiliyor ama arama ve eşleştirme konusunda sistemin daha ciddi bir altyapıya ihtiyacı olduğu da göze çarpıyor.

Davide Ballotta ve Enrico Fusto tarafından kurulan Allpolyglot, 3 Kasım'da açılmış ve 25 Euro'luk küçük bir yatırımı pazarlama ve reklam harcamaları için kullanmaya başlamış. Şu anda 200 aktif üyesi olan (Ben 256. üyeyim) Allpolyglot'da uygun bir ders bulmak pek kolay değil ama kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak bu durağanlığın çözüleceği malum.

Web Summit 2014'te tanıştığım kuruculardan aldığım bilgiye göre Allpolyglot'un henüz Türkiye'den kullanıcısı yok ve bu haberden sonra sizlerin katılımını bekliyor. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.