İnşaat sektörüne yönelik soru-cevap platformu: Yapisor.com

Yapı dikeyinde, profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda paylaşımlarda bulunabileceği bir mesleki ortamın eksikliğini hisseden Yapisor.com, bu amaçla yola çıkmış bir girişim.
İnşaat sektörüne yönelik soru-cevap platformu: Yapisor.com

yapisor_logoYapı sektöründe mühendisler, mimarlar, akademisyenler ve öğrenciler gibi pek çok öğe var. Özellikle yapı dikeyinde, profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda paylaşımlarda bulunabileceği bir mesleki ortamın eksikliğini hisseden Yapisor.com, bu amaçla yola çıkmış bir girişim.

Web sitesine ilk girdiğiniz anda aslında burayı yapı ve inşaat sektöründe çalışan profesyoneller için bir sosyal ağ olarak nitelendirebilir olmanız da mümkün. Sitede 20 farklı kategoride ve onlarca etiket altında sorular ve cevaplar bulunuyor. Kullanıcılarının içeriğini oluşturduğu sitede, profesyoneller merak ettikleri soruları sorabiliyor veya sorusu olanlara cevap verebiliyor.

2014 yılında bir inşaat mühendisi olan Aykut Özdemir tarafından hayata geçirilen proje, kullanıcılarının sadakatini kazanması halinde çok daha büyük bir platform haline gelebilir. Daha önce de belirttiğim gibi sosyal ağ özellikleri taşıyan sitede, soru ve cevapların sahiplerinin birer profil sayfaları olabiliyor. Bu da üyeler arasındaki etkileşimi sağlamak adına önemli bir detay, yani sadece soru-cevap mekanizması değil bir sosyal ağ dinamikliği de bulunuyor.

Screen Shot 2014-11-16 at 10.16.10

Yapısor, mühendislik ve mimarlığın daha doğru uygulanması ve sektörün daha iyi seviyelere ulaşmasını amaç ediniyor.Siteye üye olmak ücretsiz ve şimdilik herhangi bir gelir modeli de bulunmuyor. Yapisor.com sitesinin özelliğini anlatan bir videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.