Pinterest erkek kullanıcı sayısını ikiye katlamayı başardı

Pinterest erkek kullanıcı sayısını ikiye katlamayı başardı

Bugüne dek her zaman kadınların yoğun olduğu bir platform olarak anılan Pinterest, demografik özellikler konusundaki dağılımını biraz daha dengelemeyi başarmış gibi gözüküyor. Daha öncesinde yüzde 70 ile yüzde 80 civarında üyesinin cinsiyetinin kadın olduğu tahmin edilen Pinterest, üye sayısını katlanarak artırmayı sürdürmesiyle ve dünya çapında yaygınlaşmasıyla beraber erkeklerin de ilgisini daha fazla çekmeye başladığı düşünülüyor.

Pinterest, şu an halka arz edilmemiş bir şirket olmasına ve bu rakamları paylaşmak zorunda olmamasına rağmen, kullanıcı sayıları ile ilgili önemli bazı bilgileri kamuoyuna verdi. Biz her ne kadar bu tarz açıklamaları halka arz hazırlık dönemi alameti olarak değerlendiriyor olsak da, şu anda Pinterest'in halka arzı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Fakat yüksek değerlemesi ve gelir potansiyeli ile Pinterest'in de yakın gelecekte halka arzına şahitlik edebiliriz.

Biraz rakamlara göz atmamız gerekirse, Pinterest'in şu anda 5 farklı ülkede ofisleri bulunuyor ve Pinterest sitesi, toplam 32 dili destekliyor. Pinterest'in ciddi bir mobil kullanım oranı var, sitenin yüzde 75'lik trafiği mobil üstünden geliyor.

pinterest-erkekler

Şu anda günlük 20 terabyte log'un tutulduğu Pinterest.com adresine saniyede 120 bin istek gönderiliyor. Böylesi ciddi bir trafikle, Pinterest reklam konusunda da gelir anlamında bir gelecek vaat eden olarak nitelendirilebilir. Şu anda siteye üye olan her 3 kişiden 1'i erkek kullanıcı iken, şu anda gelişen pazarlarda erkek ve kadın kullanıcılarının eşitliği söz konusu. Örneğin Hindistan, Kore ve Japonya gibi ülkelerde Pinterest'teki kullanıcıların yarısı erkek yarısı kadın kullanıcılardan oluşuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.