Samsung Gear VR önümüzdeki ay satışa çıkıyor

Samsung Gear VR önümüzdeki ay satışa çıkıyor

Samsung, Oculus VR desteği ile geliştirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR'ı, önümüzdeki ay satışa çıkartacağını resmileştirdi.

Oculus VR'ın da arkasında olduğu önemli bir proje ile Gear ürün ailesine yeni bir üye ekleyen Samsung, bu yeni ürününü Aralık ayında piyasaya sürecek. Temmuz ayında hakkında söylentiler başlayan, Eylül ayında da resmi olarak duyurulan Gear VR'ın Innovator's Edition versiyonu Aralık ayında sahipleriyle buluşacak.

Samsung Gear VR, şimdilik sadece Samsung Galaxy Note 4'ün desteklediği bir ürün. Bunun altında yatan sebep ise Samsung'un Oculus mobil SDK'sı ile uyumlu çalışabilen tek cihazının Galaxy Note 4 olması. Her ne kadar bu Gear VR'ın satışlarına olumsuz etki edebilecek gibi gözükse de, bu ürünün Samsung için bir başlangıç olduğunu da aklımızın bir köşesinde tutmamız gerekiyor.

Screen Shot 2014-11-12 at 23.37.54

Samsung, Gear VR için ön talep formunu açarken, cihazın fiyatının hala belli olmaması gibi bir durum söz konusu. Ancak daha önce sızan bilgilere göre, Gear VR ürününün fiyatının 200 dolar seviyesinin altında olması beklendiğini son olarak belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.