İnci Caps ilk gelir modelini marka sayfalarıyla hayata geçiriyor

İnci Caps ilk gelir modelini marka sayfalarıyla hayata geçiriyor

inci caps marka caps serkan inci 2Mizah temelli görsel içerik fabrikası İnci Caps, büyümesine paralel olarak ilk düzenli gelir modelini de hayata geçirdi. Artık markalar da kendi sayfalarını oluşturarak İnci Caps'te yer alabilecek.

Bu yeni gelir modelini Gnctrkcll sayfasıyla uygulamaya başladığını öğrendiğimiz İnci Caps, hem gelir anlamında önemli bir adım atıyor hem de büyümesine yeni bir halka eklemiş oluyor. Ücretlendirme için içerik ve yayılım hedefine göre 3 ayrı paket sunarak, güçlü olduğu sosyal medya kanallarını da bu işe kanalize ediyor. Gün sonunda ise içerik üzerinden sağlanan trafiğin raporlaması yapılıyor.inci caps marka caps serkan inci

İnci Caps'in kurucusu Serkan İnci'den aldığımız bilgiye göre markalar için caps üretimi şimdilik kendi ekipleri tarafından yapılıyor. Yakın zamanda kullanıcıların markalar için caps üretmesinin de yolu açılacak ve İncicaps'in 366 bini aktif olmak üzere 410 binden fazla üyesi de bu gelir modelini destekleyecek.

Caps yaptıran mobil uygulamalar geliyor

İnci Caps meraklıları için önemli bir haber de mobil uygulamalar hakkında. İnci Caps'in mobil mecralardaki etkisini artırması açısından önem taşıyan iOS ve Android uygulamaları yakın zamanda uygulama mağazalarına yüklenecek. Mobil uygulamalar bir çok kişinin aklına gelen caps oluşturma özelliğine de sahip olacak.

İçerik/haber sitelerinde doğal reklamların yükselişi

Türkiye'de içerik mecralarında bu tür modellere çok alışık değiliz ama markalar için profil veya içerik oluşturmak Buzzfeed vb. mecraların epeydir uyguladığı bir gelir modeli. Web Summit 2014'ten aktardığımız gibi geleceğin habercilik/içerik anlayışında doğal reklamların payı artıyor ve bu alandaki adımlara hazır olmak gerekiyor.

İnci Caps'in bu yeniliği uygulamadan önce Haberself.com'da başarılı bir tecrübe edinmesi ise bu tür gelişmelerin ülkemizde de yükseleceğinin sinyallerini veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.