Girişimler için yararlı servis ve uygulamalar

Girişimler için yararlı servis ve uygulamalar

Product Hunt'ta her gün onlarca farklı girişim yayınlanıyor bazıları gerçekten süper star olmaya adayken, bazıları belirli bir alana odaklanarak sorunu çok güzel çözse dahi ölçeklenmesi belirli bir sınırda kalabiliyor. Ancak bu uygulamaları biliyor olmak ve kategorize edilmiş hallerinin tutulması oldukça önemli.

Elinde yüzlerce ürün ve servis tanıtımı olan Product Hunt, son bir ay içerisinde çeşitli alanlarda oluşturduğu listeleriyle oldukça dikkat çekiyor. Ekip son olarak girişimcilerin yararlanabileceği servisler ve uygulamaları listeledi.

Girişimcilerin pazarlamadan, yazılımdaki hataları ayıklamalarına yardımcı olacak servislere kadar geniş bir yelpazede "Startup Toolkit 2" başlığıyla bir liste hazırlayan Product Hunt, bu şekilde girişimlerin işlerini kolaylaştırıp daha iyi hale getirebilmeleri ve bilmedikleri ancak ihtiyaçları olan servisleri bulabilmelerine olanak sağlıyor.

mentionMentionEn büyük sosyal ağlar ve internet sitelerini 42 farklı dilde anlık olarak takip ederek belirlediğiniz içerikleri veya yayınları size raporlayan Mention, internet üzerinde istediğiniz hiçbir şeyi kaçırmamanıza yardımcı oluyor.

slackSlack: Geçtiğimiz ay içerisinde 1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak yeni yatırım alan Slack, şirketlerin takım içi iletişim sağlamasını ve eklentilerle diğer platformlara bağlanıp tek uygulama içerisinden kullanabilmelerine olanak sağlıyor.

codeshipCodeship: İnternet sitesi sahipleri için gelişmiş hosting ve yazılım ortamı seçenekleri sunan bir servis.

digital oceanDigital OceanYazılım geliştiriciler için uygulamalarını SSD teknolojisiyle donatılmış bulut tabanlı serverlar üzerinde çok hızlı bir şekilde test edebilmelerine olanak sağlıyor.

spacesSpaces: Spaces kullanıcıların uygulamalarına çok kolay bir şekilde ödeme ekranı ve abonelik modeli ekleyebilmelerine olanak sağlıyor.

segmentSegment: Web sitenizin verilerini 122 farklı analitik servisine yollayarak detaylı raporlar ve analizler alabilmelerine olanak sağlıyor.

invisionInVisionWeb siteleri ve mobil uygulamaların tasarlanması sırasında prototipler çıkarmanızı ve bunları anlık olarak değiştirerek test edebilmenize olanak sağlayan InVision'ı birçok küresel büyük şirket kullanıyor.

closeioClose.io: Şirketlerin satış ve müşteri ilişkileri bölümlerini hedefleyen Close.io ile girişimlerin ilişkide oldukları müşterileri ve hizmet verdikleri kişilerle tek ekrandan bağlantıda kalıp notlar almalarını, VoIP üzerinden arama gerçekleştirmelerini, mail atmalarını ve bunların raporlanarak analiz edilebilmesini sağlıyor.

squarespaceSquarespaceKullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde ilgi veya çalıştıkları alanlara göre (fotoğraf, restoran, mağaza) internet sitesi açabilmelerine imkan tanıyor.

zendeskZendesk: Küresel olarak en popüler CRM uygulamalarından birisi olan Zendesk kolay kurulumu ve basit arayüzü ile ön plana çıkıyor.

helpshiftHelpShift: HelpShift mobil uygulamalar için uygulama içi kullanıcı geri dönüşü alma, kullanıcı davranışlarını analiz etme ve kullanıcı geri dönüş oranını arttırmaya yardımcı olur.

termsfeedTermsFeedGirişimlerin hızlı ve kolay bir şekilde kendilerine özel gizlilik politikası ve şartlar, koşullar (privacy policy & terms and conditions) oluşturabilmelerini sağlayan TermsFeed genellikle gözden kaçan önemli bir ayrıntıda hizmet veriyor.

unbounceUnbounceHenüze faaliyete başlamamış internet sitelerinin yüksek geri dönüşüm alabilecekleri açılış sayfası oluşturmalarını hedefleyen Unbounce özellikle pazarlama uzmanlarını hedefliyor.

zenpayrollZenPayrollŞirket sahiplerini hedefleyen ZenPayroll, şirketlerin çalışanlarına kolayca ödeme yapmalarını ve bunları özelleştirebilmelerini sağlıyor.

lemonstandLemonStand: Girişimlerin hızlı birşekilde e-ticaret sitesi açabilmelerini sağlayan LemonStand ayrıca detaylı kullanıcı ve ödeme analiz ekranları, responsive tasarım ve gelişmiş bir müşteri destek hattı sunuyor.

commandoCommando.io: Yazılım gelişticilerin serverları online bir şekilde kolayca yönetebilmeleri imkanı sunan Commando ayrıca gelişmiş bir veritabanı yönetim ve analizi de sunuyor.

crittercismCrittercism: Crittercism mobil uygulamaların performansını ölçme (application performance management) uygulamasıdır. Anlık olarak iOS, Android, Windows Phone ve Html5 platformlarındaki uygulamalarınızın hatalarını görmenize olanak sağlayarak detaylı raporlar sunuyor.

docksendDocSend: DockSend gönderdiğiniz dosyalarlarla ilgili detaylı bilgiler ve veriler sunan bir servis.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.