Gmail'in Android uygulaması Material Design'la baştan aşağı yenilendi

Gmail'in Android uygulaması köklü bir güncellemeyle tasarımını artık Material Design'a uygun olacak şekilde güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte tasarımsal konular ve geçiş animasyonları ile birlikte birkaç ek geliştirme de yapıldı.
Gmail'in Android uygulaması Material Design'la baştan aşağı yenilendi

gmailGmail'in Android uygulaması köklü bir güncellemeyle tasarımını artık Material Design'a uygun olacak şekilde güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte tasarımsal konular ve geçiş animasyonları ile birlikte birkaç ek geliştirme de yapıldı.

Bununla birlikte daha önce sizlere söylentilerini aktardığımız, Gmail uygulamasına artık Yahoo, Outlook gibi üçüncü parti e-posta servislerinin de kurulabileceği bilgisi doğrulanmış oldu. Gmail uygulaması güncellendiğinde, POP/IMAP bilgileriyle Yahoo veya Outlook gibi e-posta istemcilerini Gmail içine kurmanız mümkün olacak.

Yeni Gmail uygulamasında birden fazla e-posta adresinizi yönetebiliyor olmak oldukça avantajlıyken, Gmail bundan sonraki süreç içerisinde kullanıcıların ana e-posta istemci uygulaması olabilir gibi görünüyor.

Gmail Blog Tablet image

Hemen yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Material Design'ın bir nimeti olarak yeni Gmail uygulaması artık tüm platformlarda tasarımsal açıdan daha iyi görünecek. Android tabletlerdeki Gmail uygulaması formatına baktığımızda, hesap geçişlerinin çok daha kolay yapılabildiğini görüyoruz. Siz başka bir e-posta hesabınıza bakarken, hemen sol alttan diğer e-posta kutularınıza gelen e-postaları görebilmeniz mümkün oluyor. Böylece iş ve özel e-posta adreslerini birbirinden ayırmanız mümkün.

Yeni Gmail uygulamasının kısa bir tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Son olarak, yeni Gmail uygulamasının tüm cihazlar için kademeleri olarak birkaç gün içerisinde yerini alacağını ve yeni Gmail uygulamasının sadece Android 4.0 ve üstü modelleri desteklediğini belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.