2gossip.com, mekan odaklı anonim yerli sosyal ağ

2gossip.com, mekan odaklı anonim yerli sosyal ağ

2gossip main2gossip.com mekanlara odaklanan Türkiye'den anonim bir sosyal ağ denemesi. Dedikodu ve itiraflar kadar mekanlarla ilgili söylenti ve eleştirileri konu alan 2gossip.com, kullanıcıların anonim profiller oluşturmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.

Ofis ve okul dedikodularından restoran yorumlarına kadar birçok mekanla ilgili paylaşımın yapılmasını amaçlayan 2gossip.com, Foursquare gibi diğer mekan uygulamalarına göre mekan deneyimini daha geniş bir zamanda ele alıyor. Zira, 2gossip.com'da ilgili mekan hakkındaki yorumunuz mekanın hizmeti, kalitesi vs özelinde olmak zorunda değil.

E-posta adresinizle giriş yaptığınız 2gossip.com, anlık konumunuzu kullanıyor ve bunu sizden gizlemiyor. Konumunuza göre, size yakın yerleri sıralayan sitede, anonim paylaşımları hem mekan hem de kullanıcı profillerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Mekan arama bölümünde Foursquare'de bulabildiğiniz neredeyse tüm mekanları bulabilmeniz mümkün.

nearbyplaces

Kullanıcıların Twitter'a benzer şekilde ancak anonim kalarak oluşturdukları profillerde paylaşımlarını da görebiliyorsunuz. Yani 2gossip.com anonim olsa da, paylaşımların kaynaklarını gizlemiyor. Kullanıcılarsa birbirlerini ya açıkça ya da gizli biçimde takip edebiliyor. Karşı tarafın takip edildiğini bilmesini istemeyen kullanıcılar, takip etmek yerine "dinle" seçeneğinden kişinin söylediğine kulak kabartıyor.

2gossip.com, mekanlar hakkındaki içeriği panolarla sınıflandırıyor. Genel, gossip, itiraf ve söylenti şeklinde sınıflanan panolara önümüzdeki dönemde yenileri eklenmesi planlanıyor. Bununla birlikte kullanıcıların yazdıklarına ve aldıkları oylara göre rütbe kazanmasını sağlayan ünvanlar da kullanılıyor 2gossip.com'da. phenomn

2gossip.com'dan edindiğimiz izlenim, ürünün  Whisper,Secret gibi anonim sosyal ağlarla rekabet etmek düşüncesiyle geliştirildiği. Halihazırda üniversite öğrencileri, hastane ve sıkıcı bir iş yerinde çalışanlar ve ev kadınlarını hedeflediklerini söyleyen kurucu ortağı Özdemir Apaydın Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Hindistan, Brezilya ve Slovenya' dan iş başvuruları ve ortak proje başvuruları aldıklarını belirtiyor. Ekip, New England Venture Summit 'e sunum yapmak üzere çağırılmış.

Özdemir Apaydın ile birlikte hepsi yazılım kökenli Halil Özgen Dindar, Mehmet Beydoğan ve Zeynel Koçak'ın birlikte kurduğu dört mühendisin projesi olan 2gossip.com, bir yılda, kendi altyapıları üzerine geliştirilmiş. Henüz beta yayınında olan 2gossip.com'un önümüzdeki birkaç hafta içinde Android için mobil uygulaması da yayınlanacak. Onu iOS izleyecek.

2gossip.com'u incelemek isterseniz burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.