Flipboard üçüncü versiyonu ile çok daha fazla kişiselleştirilebilir ve akıllı

Flipboard üçüncü versiyonu ile çok daha fazla kişiselleştirilebilir ve akıllı

flipboardPopüler içerik uygulaması Flipboard dün yayınladığı güncelleme ile üçüncü jenerasyonunu duyurdu. Üçüncü jenerasyon ile hem tablet versiyonunda hem de akıllı telefonlar üzerinde uygulama ciddi yeniliklere gitmiş bunlar ilk dikkat çekileni Flipboard'un artık çok daha fazla kişiselleştirilebilmesi.

Akıllı telefonlar üzerinde de yenilenen uygulama tasarımsal olarak değişikliklere giderek daha fazla kullanıcı dostu yeniliklerle yapmış.

Küresel olarak milyonlarca kullanıcısı bulunan Flipboard'un üçüncü jenerasyonu ile gelen ilk dikkat çekici özellik 34.000 farklı konuya uygulama üzerinden erişilinebiliyor olması. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Mike McCue'nun açıkladığı yenilikle birlikte artık ana başlıkların yanında alt başlıklarla geliştirilen algoritma ile çok daha fazla detaylı aranıp takip edilebilecek. Yeni algoritmaya örnek vermek gerekirse "Fotoğraf" genel bir başlık ancak bunun detayında "Doğa Fotoğrafı", "Fotoğraf Gazeteciliği" gibi alt başlıkları da arayarak takip listenize ekleyebileceksiniz.

Flipboard'ta bilindiği gibi kullanıcılar kendi içeriklerini ve dergilerini oluşturabiliyorlar. Mike McCue'nun açıkladığı veriye göre şu anda uygulama üzerinde 10 milyondan fazla dergi oluşturulmuş durumda ve bunlar kullanıcılar tarafından düzenli olarak güncelleniyor. Yeni algoritma ile takip ettiğiniz dergilere benzer yeni dergilere ulaşabilmeniz kolaylaştırılmış ve dergilerin algoritma içerisindeki önemi arttırılmış.

flipboard-3

Flipboard Daily Edition her sabah 7:00'da güncel haberleri kullanıcılara sunmaya başlıyor

Mike McCue'nun üçüncü jenerasyon tanıtımında değindiği ve birçok kullanıcıdan aldıkları geri bildirimler ile oluşturdukları yeni bir servis uygulamada yer alıyor. Birçok kullanıcı güne başlarken yerel ve küresel haberleri almak istediklerini servise bildirmiş ve Flipboard ekibide üçüncü jenerasyonla birlikte bundan böyle her sabah kendi içlerinde seçerek derledikleri haberleri (spor, müzik, siyaset, günün şarkısı, günün videosu vb.) Amerika, İngiltere, Latin Amerika, U.S. Latino, Brezilya ve Hindistan'da  07:00'de kullanıcılara sunmaya başlıyor.

Flipboard Daily Edition şu anda yalnızca sınırlı sayıda ülkede açık, servisin test aşamasında olduğu ve geri dönüşler toplayacağı çok açık. Ancak özellikle App Annie'nin mobil uygulama pazarında dikkat çektiği 5 ülkeden biri olan Türkiye'ye yakın zamanda açmalarını temenni ediyorum.

Flipboard'ta dergi oluşturan kullanıcılar analitik aracı ile istatiklere ulaşabilecekler

Flipboard'da düzenli olarak dergi oluşturan ve onbinlerce takipçisi olan kullanıcılar daha öncesinde içerikleriyle ilgili çok temel istatistikleri görebiliyorlardı ancak üçüncü jenerasyonla birlikte gelen bir diğer yeni özellikl "My Analytics" aracı. Servisin internet sitesi üzerinden kullanılabilen araç ile kullanıcılar dergileriyle ilgili detaylı istatistikleri görüp performanslarını değerlendirebilecekler.

Servis üzerinde içerik üreten kişilere yönelik yapılan bir diğer yenilik ise "My Magazine" adı verilen kampanya. #MyMagazine hashtag'i ile hazırlanan videolar arasından ilham verici ve gerçeketen bir hikayeye sahip olan içerikler seçilerek kullanıcılara yaptıkları aramalar sonucunda gösteriliyor ve böylece o derginin uygulama içerisinde tanıtımı gerçekleştirilmiş oluyor. Flipboard'un yeni versiyonu ile birlikte kullanıcıların daha fazla içeriği takip edebilmelerini sağlama ve kullanıcıları içerik üretmeye teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Flipboard üçüncü jenerasyonu Türkçe dil desteği ile birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.