GitHub ile bütünleşik bir proje yönetimi aracı: ZenHub.io

GitHub ile bütünleşik bir proje yönetimi aracı: ZenHub.io

Günümüzde kod saklama ve versiyonlama için hem bireysel geliştiriciler hem de GitHub Enterprise ile şirketler GitHub'ı sıklıkla kullanıyor. Bu yazıda sizlere tanıtacağımız ZenHub ise en kısa tanımıyla; Github ile bütünleşik bir proje yönetimi aracı.

Şimdilik yalnızca Google Chrome eklentisi üzerinden kullanıcılarına ulaşan ZenHub, GitHub kullanıcılarının issue'ları (yani işleri) sürükle-bırak yöntemi ile kontrol edebilmelerine ve işlere dosya yükleyebilmelerine olanak tanıyor.

Bunun dışında kullanıcılarına işleri +1'leyebilmeleri gibi bazı ek özellikler daha sunan ZenHub; özetle kullanıcılarına GitHub üzerinde basit ve hızlı bir şekilde işleri kanvas şeklinde görüntüleyebilmeyle yönetebilme imkanı veriyor.

Bireysel kullanıcılar ve açık kaynak projeler için ücretsiz olarak sunulan ZenHub, şirketlerden ise aylık olarak kullanıcı başına 4 dolarla 25 dolar arası bir ücret talep ediyor. Bu arada ZenHub'ı dilerseniz 30 gün için ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

zenhub-kanvas-ozelligi
GitHub için güzel bir proje yönetimi eklentisi

Beta olarak yayındayken 300'ün üzerinde kullanıcıya sahip olmasıyla öne çıkan ZenHub, Axiom Zen firması tarafından geliştirilmiş. Bu arada şirketin verdiği bilgiye göre kısa süre içinde uygulamanın Firefox eklentisine de yayında olacak.

Basit yapısıyla öne çıkan ZenHub'ın özellikle 1-5 kullanıcı gibi küçük ekipler için yüksek bir ücret talep ettiğini söyleyebiliriz. Ancak hem açık kaynak projeler hem de bireysel kullanımda ZenHub'ın geliştiriciler için güzel bir seçenek olduğu da açık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.