Kickstarter’da yeni nesil kahve makinası: Arist
Arama
Girişim

Kickstarter’da yeni nesil kahve makinası: Arist

arist-kahve-makinasi

arist-kahve-makinasiBiz bu yazıyı kaleme alırken 700’den fazla kişiden 240 bin doların üzerinde para toplamayı başaran Arist‘i, adeta yeni nesil bir kahve makinası olarak tarif edebiliriz.

Her bir kahve çekirdeğinin farklı sıcaklık ve basınç değerlerinde farklı tatlar sunacağının altını çizen Arist ekibi, Arist’in hem kullanıcılarının alışkanlıklarını öğrenen hem de kişiye özel önerilerde bulunan yapısıyla öne çıkacağını düşünüyor. Aynı zamanda Arist kullanıcıları mutfaklarındaki kahve makinasıyla uyumlu çalışacak bir mobil uygulama -iOS ve Android için- vasıtasıyla adeta evlerinde bir ‘barista’ ile yaşıyormuş gibi hissedebilecek.

AristCafe.com üzerinde dünyanın dört bir yanındaki barista’lar tarafından girilmiş yüzlerce tarifle karşılacak olan kullanıcılar, diledikleri taktirde tek bir tuş ile bu tarifleri makinalarına uygulatabilecek. Bunun dışında Arist, NFC teknolojisiyle  kahve fincanınızı bile tanıyabiliyor ve fincana göre uygun ölçekte kahve yapabiliyor.

Oldukça kısa sürede Kickstarter’daki hedefine ulaşan Arist’i her şey planlanan gibi giderse Ağustos 2015‘te raflarda görebileceğiz. Arist ekibi bu süre içinde makinayı seri üretim şeklinde üretebilip, söz konusu mobil uygulamayı ve yazılım platformunu hazırlayabileceğini düşünüyor.

Arist hakkındaki detayları Kickstarter kampanya sayfası üzerinde bulabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
 1. ercan dedi ki:

  Güzel bir uygulama, Hatta bu uygulama geliştirilip kod karşılığı duraklarda yada seyyar kahve makinelerinde kullanıla bilir.

 2. Kahve Makinası dedi ki:

  Kahve makinası pazarı çok büyük bir pazar, bunu eğlenceli hale getirmek ve digitalleştirmek gerçekten çok zekice.

  Bu projenin 800 000 dolardan fazla bir fonlama ile başarıya ulaşması gerçekten takdire şayan. Artık biz türklerden bunun çay halini bekliyoruz. Hey webrazzi ahalisi duyun sesimizi 🙂

 3. coffee seattle dedi ki:

  Ben bu makinayı çok beğendim. Bildiğin robot olmuş bu. 🙂 Ben ona kahve yapayım o içsin bence 🙂

Bir Yorum Yazın