iPad'le büyüyen çocuklar için gerçek oyunlar geliştiren Osmo, 12 milyon dolar yatırım aldı

iPad'le büyüyen çocuklar için gerçek oyunlar geliştiren Osmo, 12 milyon dolar yatırım aldı

Teknoloji, çocuk oyuncaklarını da dönüştürüyor ve bu alanda son dönemin en çok konuşulan girişimlerinden biri Osmo. iPad'le büyüyen yeni neslin ekran karşısında geçirdiği pasif zamanı, eğlenceli ve interaktif oyunlarla değiştiren Osmo, bugüne kadar 2 milyon ön sipariş aldığını yakın zamanda duyurmuştu. Bu başarısının ardından 12 milyon dolar daha yatırım alan Osmo, ürünlerini gerçek mağazalara açıyor. Şirket bunun için Amerika ve Kanada'daki 284 Apple Store ile işe başlıyor.

osmo ana

İki eski Googler ve bir Disney eski yöneticisinden oluşan ekibe ait bir proje olarak 2013 yılında başlayan Osmo ile çocuklar, iPad eşliğinde fiziksel nesnelerle oynuyor. Osmo'nun satışa sunulan kitlerinin içinde, oyun alanı, oyun alanındaki hareketleri iPad kamerasının görmesini sağlayan yansıtıcı bir ayna, iPad destek tabanı,  ve oyuncak parçaları yer alıyor. Bununla birlikte başlangıç için gerçek puzzle parçalarını ekrandakine göre birleştiren Tangram; interaktif çizim oyunu Newton ve gerçek harfleri birleştiren kelime oyunu Words uygulamalarının parçaları da kitle birlikte geliyor.

osmo kamera

Bir masa etrafında oynanan bu Osmo'da oyuna başlamak yine çocuk oyuncağı. Yapmanız gereken tek şey, iPad'inizi plastik konsola yerleştirmek, kırmız renkli yansıtıcı aynayı iPad kameranızın üzerine eklemek ve uygulamayı çalıştırmak. Osmo'nun teknolojisinin etkileyici tarafı, oldukça basit bir kurguya sahip olmasına rağmen, 6-12 yaş arasındaki çocukların hareketlerine uyum sağlayabilmesi ve fiziksel aktivitelerini eş zamanlı olarak dijitalleştirebilmesi.

osmo

Osmo'nun, şu anda piyasada olan oyunlarını kullanıcılarının kişiselleştirmesi için fotoğraf ve kelimelerini yükleyebilecekleri my.playosmo.com sayfası da bulunuyor. Buna ek olarak şirket, uzun vadede geliştiricilerin platformunu kullanarak kendi oyunlarını geliştirmelerini sağlamayı da planlıyor.

Osmo'nun kitleri bugün 79 dolardan online olarak buradan satın alınabiliyor. Oyunun Apple Store'lar üzerinden küresel açılım yapıp yapmayacağıyla ilgili henüz bir açıklama yok ancak gerek online gerek Amerika ve Kanada'daki satış başarısı bunda belirleyici etken olacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.