Eodev.com'un ana şirketi Brainly, 9 milyon dolar yatırım aldı

Eodev.com'un ana şirketi Brainly, 9 milyon dolar yatırım aldı

Türkiye'de Eodev.com adresinde hizmet veren sosyal öğrenme ağı Brainly, dokuz milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Polonya merkezli eğitim teknoloji girişiminin yatırım turuna katılan isimler General Catalyst Partners, Point Nine Capital ve Runa Capital. Yeni yatırımla birlikte Brainly, bu yıl başında giriş yaptığı Amerika pazarındaki yapılanmasına hız verecek.

2009 yılında kurulan Brainly, 2012 yılında Türkiye'de Eodev.com markasıyla giriş yapmış ve 2013 yılında yayınladığı mobil uygulamasıyla dikkat çekmişti. Öğrencilere özel bu sosyal ağ, kullanıcıların yapamadıkları ödevleri paylaşıp birbirlerine yardımcı olmasını sağlıyor. İlkokuldan üniversiteye kadar her sınıftan öğrencinin katılabildiği platformda, etkileşim puanlama sistemiyle teşvik ediliyor.

eodev.com

Dünya genelinde 12 ülkede aylık 35 milyon tekil ziyaretçiye ulaştığı belirtilen Brainly, Türkiye'de de büyümesini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Eodev.com'dan aldığımız bilgiye göre, ağın bugün itibariyle kullanıcı sayısı yaklaşık 1 milyon 433 bin. Günlük 6 bin kayıt gerçekleşen siteyi günde 200 bin kişi ziyaret ediyor. Günlük 15 bin ila 19 bin arasında sorunun paylaşıldığı eodev.com'un mobil uygulamaları ise toplam 206 bin kez indirilmiş.

Güncel veriler şirketin Türkiye'de son bir yılda yüzde 100'ün üzerinde büyüdüğünü gösteriyor. Zira, 2013 yılı başında şirketten aldığımız bilgilere göre, Eodev.com'un günlük tekil ziyaretçi sayısı o dönemde yaklaşık 70 bindi. Aylık iki milyonun üzerinde tekil ziyaretçisi bulunan platformda günlük ortalama 5 bin adet soru/ödev paylaşılıyordu.

İncelemek isterseniz eodev.com web sayfası burada. iOS uygulaması burada, Android uygulaması içinse buraya gitmeniz gerekiyor. Aşağıdaki infografikse Brainly'nin küresel erişimiyle ilgili detaylar içeriyor.

Infographic TR

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.