Video mesajlaşma uygulaması Skype Qik, Skype'ın mobil çağa göre yeniden yorumu

Video mesajlaşma uygulaması Skype Qik, Skype'ın mobil çağa göre yeniden yorumu

Skype'ın mobil çağa göre yorumlanan yeni uygulaması Skype Qik yayınlandı. Şirketin blogunda, "selfieler ve mobil uygulamalarla iletişim kurduğumuz bugün, Skype'ın yeniden icat edildiğini düşünün" notuyla duyurulan Skype Qik bir video mesajlaşma uygulaması.

Mobil öncelikli -çünkü Microsoft için bulut ve mobil herşeyden önce geliyor- olarak düşünülen Skype Qik, kullanımı kolay, mesajlaşma uygulamaları kadar da ana odaklı bir uygulama. Telefon numaranızla giriş yaptığınız uygulama kontaklarınıza video mesajlar göndermenizi sağlıyor.

Ekrandaki pembe butona dokunarak kaydınızı başlatıyor ve mesajı bitirdiğinizde göndermek istediğiniz kişi ya da kişileri rehberinizden ekliyorsunuz. Uygulamanın eğlenceli tarafı grup chat'e izin vermesi. Yani videolarınızı birden fazla kişiyle paylaşıp onların tepkilerini görebiliyorsunuz.

SKYPE QİK

Skype Qik, yanıtlar konusunda kendi videolarınızı önceden kaydetmeniz için Qik Fliks özelliğini geliştirmiş. Acımasız gülüşünüzü ya da bilimum jest ve mimiğinizi kaydedip, anında arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Özellik 12 adete kadar videoyu saklamanıza izin veriyor.

Uygulamada, mobilin kaybolan mesajlar trendi de unutulmamış. Video mesajlarınızı en fazla iki haftaya kadar saklayan Skype Qik'te bu süreden önce mesajı silmeniz halinde gönderdiğiniz kişiler de mesajı artık göremiyor. Artık görüşmek istemediğiniz kişileri de bloklayabiliyorsunuz uygulama ile. (Bu özellik iPhone için kısa süre sonra aktive edilecek.)

Skype'ın mobil için başarılı bir yorumu diyebileceğimiz Skype Qik, uzun Skype görüşmelerinin arasında da kullanıcıların bağlantılı kalmasını hedefliyor. İncelemek isterseniz Skype Qik, iOS için burada, Android için burada ve Windows Phone için burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.