TakaTuka.com: Ayakkabı dikeyindeki e-ticaret girişimi üçüncü yılında kârlılık hedefliyor

TakaTuka.com: Ayakkabı dikeyindeki e-ticaret girişimi üçüncü yılında kârlılık hedefliyor

İkinci yılını geçtiğimiz aylarda geride bırakan TakaTuka.com ayakkabı odağındaki e-ticaret macerasını yeni bir seviyeye taşımak ve 2015 yılında kârlılığı yakalamak istiyor.

Farklı alanlardaki uzmanlıklarıyla Sevda Oğuz, Fatih Hekimoğlu, Burcu Hamutçu ve Emel Yeşil Küçükçolak tarafından kurulan TakaTuka.com, aldığımız bilgilere göre 70 bin aktif üyeye sahip ve 60’dan fazla ayakkabı markasının binlerce modelini satışa sunuyor.

TakaTuka ayakkabi e-ticaret

Bazı markaların Türkiye’deki tek yetkili e-ticaret kanalı olarak farkını ortaya koyan TakaTuka, rakam vermeden sepet ortalamasının sektör ortalamasının üzerinde olduğunu da paylaşıyor. Moda alanında yüzde 30-35’lik bir paya sahip olan ayakkabı satışında liderliği hedefliyor.

Öz sermaye ile kurulan TakaTuka.com, sadece yüzde 10 oranında stok tutsa da hızlı gönderim, ürün iadesi vb. müşteri memnuniyeti konularındada rakiplerinden geri kalmak istemiyor.

2015 sonunda kârlılığa geçme hedefinde olduğunu öğrendiğimiz TakaTuka.com'u da 'Türkiye'nin Zappos'u adayları arasına alabiliriz ama başarısını kanıtlaması için 2015'te neler olacağını beklememiz gerekecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.