Dersverir.com yenilenen yapısıyla özel ders pazarından pay almak istiyor
Girişim

Dersverir.com yenilenen yapısıyla özel ders pazarından pay almak istiyor

İnternette özel ders temasında açılan pazar yeri girişimlerinden Dersverir.com yeni eğitim-öğretim dönemine yenilenen yapısıyla giriş yapıyor.

2013 yılı Mart ayında özel ders almak isteyenlerle eğitimcileri bir araya getirmek için hayata geçirilen Dersverir.com, geçtiğimiz ay yeni tasarımını ve yeni özelliklerini yayına almış. İbrahim Soylu arafından kurulan ve GD Holding A. Ş. bünyesindeki Piko Bilişim tarafından geliştirilen girişim yeni haliyle yüzbinlere ulaşmak istiyor.

Son güncellemelerle öğretmenlerin puanlanabildiği Dersverir.com, şu anda 4 bin 455 kişilik bir öğretmen havuzuyla hizmet veriyor. Diğer girişimlerde olduğu gibi ders konusunda bir sınırlama yok ve çok farklı konularda öğretmen/eğitmen bulmak mümkün.

dersverir.com ozel ders

Aylık ödeme modeliyle çalışıyor

Dersanelerin kapatılma sürecinde özel ders sektöründe başlayan hareketlilikten faydalanmak isteyen Dersverir.com’a üye olmak isteyen öğretmenler 2 farklı üyelik paketinden birini seçebiliyor. Öğretmenler ders başına komisyon ödemek yerine 6 aylık 50 TL, 12 aylık da 70 TL karşılığında tek seferlik ödeme yapmak sisteme üye olup kendi sayfalarını oluşturabiliyor.

Süreli üyelik modeliyle çalışan Dersverir.com, bu sayede öğretmen ve öğrencilerin iletişimlerini daha sonra kendi aralarında sürdürmelerinden de etkilenmiyor.

Yeni eğitim döneminde daha çok öğretmene ulaşma amacındaki girişimin büyüyen bu pazarda rekabete hazır olması gerektiği çok açık. Ücretsiz üyeliğin olmaması da bir dezavantaj ama izlenecek pazarlama stratejisi gelir açısından Dersverir.com'u rakiplerinin önüne geçirebilir. Bunu görmemiz için de biraz zamana ihtiyacımız var.

Yorumlar (8)
 1. Salih Bosca Salih Bosca

  Bu Alanda girisimlerin yenilenerek artmasi, sektor icin umut vaadediyor. Ancak bu Alanda 2 yildir faaliyet gosteren ogrencidenozelders.com'u da unutmamak lazim. Arkadaki fark, bu platformda universiteli ogrenciler ders veriyor :))

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Yazıda ki sitede Öğretmen ve Öğrenciler zaten var. O yüzden bir fark göremedim :)

  2. Mehmet Sayman Mehmet Sayman

   Ben ogrencidenozelders.com projesinde öğretmenlik yapıyorum. Hem üyelik ücretsiz hem de ücretsiz ders yönlendiriyorlar. Ders taleplerini mesaj atıyorlar. Para isteyen siteler acaba öğrenci garantisi veriyorlar mı???

  3. İrfan İrfan

   Yorumunuzdan bilinen bir websitesinden bahsediyorsunuz sandım ama sanırım reklam kokan hareketler.

  4. Marikli Marikli

   30 saniye yüklenme süresini de unutamıyorum hiç

 2. Erkancan Erkancan

  Bir öğretemen oalrak bu alanda gerçekten ciddi adımlar görüyorum. Eğitimin değişik konseptlerde webe yansıması çok güzel. Çocukların en sevdiği alanla eğitimin buluşmaması büyük bir sorun zaten. hele akıllı eğitim çağında.

  ancak özel ders platformlarının en büyük rakibi şimdilik ilan siteleri.

 3. Sezar Sezar

  Ben gayet önemli buluyorum özel ders platformlarını. Geçen haftalarda da dersego.com lansman yapmıştı. Her iki platformu karşılaştırdığımızda; dersverir.com'un ders verenden direkt üyelik ücreti talep etmesi, ders verecek olanlar için biraz olumsuz bir durum bence. Bakalım yansımaları nasıl olacak. Yolları açık olsun.

 4. Sinan Hoca Sinan Hoca

  Ücretli üyelik açmış olsanız bile sayfaya giren bir veli üye olmadan numaranızı göremiyor. İnternet kullanımı konusunda zayıf bir halk olduğumuzdan insanlar siteye girdiğinde aradığı numaraya ulaşamadığından para vererek üye olmuş öğretmenlere bile dönüş olmamakta. Bu konu ile alakalı mail atmamıza rağmen dönüş yapma becerisi olmayan bir site diyebilirim... Bilişimden anlayabilirler ama eğitim işin içinde olduğu için bu alanla alakalı eğitim danışmanına ihtiyaçları var diyebilirim...