FitWell, aradığınız sağlık ve fitness uygulaması olabilir
Mobil

FitWell, aradığınız sağlık ve fitness uygulaması olabilir

FitWell  Türkiye'de bugüne kadar denenen en gelişmiş sağlık ve fitness uygulaması olabilir. "Herkesin hayatını kolaylaştıracak bir cep koçu geliştirme" fikriyle hazırlanan FitWell, Brand It ve Pryd’ın Kurucusu Barış Özaydınlı ve Limango’nun eski Genel Müdür Yardımcısı Sinan Uycan’ın ortak girişimi. iOS 8 ile birlkte gelen Health programıyla uyumlu olan FitWell yalnızca Türkiye'de değil, dünyada da benzer uygulamalar içerisinde en iyi örneklerden biri olma iddiasıyla geliştirilmiş. Bu nedenle uygulamanın hedef kitlesi öncelikle Türkiye olsa da, Türkiye ile sınırlı değil.

fitwell 1

FitWell, halihazırda fitness uygulamaları kullananların yadırgamayacağı temel prensipler üzerine kurgulanmış. Uygulama kabaca, beden ve alışkanlık analizi, hedef belirleme ve takip olmak üzere üçe ayırabileceğimiz bu aşamaları oldukça detaylı bir biçimde ele almasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Örneğin, FitWell size günde kaç saat uyuduğunuz gibi ortak soruların yanında, son dönemde yaptırdığınız kan tahlilinden edindiğiniz kolesterol ölçümünüz gibi değerleri girebileceğiniz bir test de sunuyor. Kişiselleştirilme iddiasını bir adım ileri taşıyan Fitwell, ilerlemenizi her gün takip ediyor. Sizinle beraber programınızın zorluk seviyesini değişirtiriyor ve içeriği sürekli geliştiriyor.

fitwell 2

iOS 8 ile birlikte gelen Health programıyla uyumlu olması ise FitWell'in bir diğer göze çarpan özelliği. E-posta ya da Facebook hesabınızla giriş yaptığınız uygulama,-ben uygulamayı denerken Facebook ile giriş özelliğinde bazı aksaklıklar yaşadığım için e-posta'yı tercih ettim- izin verdiğiniz takdirde aktif kalorileriniz ve diyet kalorileriniz gibi verileri iPhone'ununuzdaki Health programıyla paylaşıyor. Farklı sağlık ve fitness uygulamalarının ve giyilebilir cihazların oluşturduğu bilgiler kişisel hedefe uygun olarak FitWell üzerinden takip edilebiliyor. Yine izin verdiğiniz takdirde uygulama sizin hareketlerinizi de (Motion Activity) takip ediyor.

fitwell ekip

A Milli Futbol Takımı Performans Antrenörü ve FitWell Koçu Murat Can Üner, tanınmış Fitness koçları Murat Bür ve Burcu Kuş , Milli Basketbolcu Doğuş Balbay ve Hırvat Milli Basketbolcu Antonija Misura gibi isimleri kadrosunda bulunduran FitWell'in fitness koçları, kullanıcılarına uygulama içinden izlenebilen HD videolarla ulaşıyor. 300’ün üzerinde hareket, sınırsız egzersiz kombinasyonu ve sürekli yenilenen tematik programlarla geldiği belirtilen FitWell her seviyeye hitap ediyor. HD kalitesindeki egzersiz videoları Apple TV aracılığı ile televizyondan ve diğer büyük ekranlardan izlenebiliyor. FitWell egzersizleri için herhangi bir ekipmana veya spor salonuna ihtiyaç duyulmuyor. Ancak kullandığınız aletlere göre egzersizlerinizi kişiselleştirebiliyorsunuz.

02-03

Valuta Capital Partners’ın Kurucusu ve son dönemde MUBI, Joyfoodz gibi girişimlerin yatırım turlarında yer alan Umur Özal’dan miktarı açıklanmayan bir yatırım alan FitWell, freemium gelir modeliyle kurgulanmış. Ücretsiz olarak indirdiğiniz ve kullandığınız birçok özelliğin yanında FitWell'in kişiye özel programlardan yararlanmak için çeşitli ödeme seçenekleri ile premium üye olmak gerekiyor. Aylık 9,99 TL olan üyelik ücreti Turkcell ile yapılan işbirliği sayesinde, Turkcell kullanıcılarının ilk üç ay boyunca 4.99 TL’den başlayan fiyatlarla üyelik paketinden yararlanmasını sağlıyor.

Şu anda yalnızca iOS için sunulan FitWell’in kurucu ortağı ve COO’su Sinan Uycan, Kasım ayında Android versiyonu da yayınlayacaklarını söylüyor.

FitWell ile ilgili daha detaylı bilgi için websitesi de burada.

Yorumlar (11)
 1. Fit Well uygulamasını bu yazı ile tanıdım ve hemen denemek istedim. Ne yazık ki şu an için sadece ios için sunuluyor. Bence uygulama geliştiricilerin en büyük hatası bu. Ben iki ay sonra tekrar fitwell'i anımsayıp telefonuma kurmayacağım ve bu tanıtım Android kullanıcılarının çoğunu pas geçmiş olacak.

 2. Umur Ozal bos işe girmez. Adamın tüm yatırımları çok mantıklı, boşa para atarı yok. Hepsi değerli ve çalışıyor. Tebrik ediyorum seni Umur Ozal. Elbette FitWell ekibini de.

 3. Gerçekten başarılı bir uygulama komple çözümlerden, hemen hemen bir günü tamamladım ve güzel bir takip sağlıyor, ücretli ücretsiz antrenman içeriğide yeterli, yiyecek veritabanı da hiç fena değil yeni güncellemelerde 6 ve 6+ desteğiyle daha hızlı kayıt girilebilecek bir yaklaşım sunması güzel olur

 4. Burak Dönertaş Burak Dönertaş

  Heyecanla indirdim ama üyelik için cep numarasını zorunlu tutması ve sözleşmede "paylaşırız, aranırsınız" yazması beni vazgeçirdi. En iyisi Fitstar gibi ücretsiz ve kaliteli, telefon numaranızı taciz etmeyecek uygulamalara yönelin. Siz cep numaranızı zorunlu tutan kaç tane iphone uygulaması gördünüz? Hem para vereceğim uygulamaya hem de telefon numaramı satacağım öyle mi?

 5. Gizem Gizem

  Sporapp kullaniyorum, cok keyif aliyorum. Tracker + sosyal ag olarak tum ihtiyacimi goruyor. Onun disinda health & fitness kategorisinde cok uygulama var, nasil farklilasacaklar bilemedim.

 6. Diyet Diyet

  Diyetkolik alternatifleri çoğalmaya devam ediyor.

  1. diyetkolik nerenin kopyası ?

   1. Saydirsite Saydirsite

    fittingo.com

   2. Saydirsite Saydirsite

    fittingo.com sanırım türkiyedeki ilk diyet platformuydu

 7. Cemil Cemil

  Yine çok parası olanlar insanların sağlıkları ile tasarruf peşinde. İş adamlarının uzak durması gereken bir alandan bir tanesi daha çünkü spor alanında bir uzmanlıkları yok. Çalıştıkları insanlar dahi sporcu , bu uygulamanın üst düzey bir eğitmene ihtiyacı var. Binlerce insana böyle mi hizmet vereceksin FitWell ?

  Hep söylüyorum. Bedava ve daha fazla özellik bulunduran FatSecret uygulaması App storeda rakipsiz !

 8. Sporapp gibi bu işi sosyalleştirebilseler iyi olur. Motivasyon olmadan bu uygulamalar 1 aydan fazla kullanılmıyor.