DerseGO.com: Özel ders arayanlar ve özel ders verenler için yeni pazar yeri

 DerseGO.com: Özel ders arayanlar ve özel ders verenler için yeni pazar yeri

İnternetten sunulan eğitim seçenekleri çeşitlenirken DerseGO.com geleneksel yolla özel ders arayan ve özel ders veren kişileri buluşturmayı amaçlıyor.

Taner Ortakasapbaşı ve Tolga Akyıldız’ın e-ticaret ve ödeme sistemleri alanında tecrübeleriyle hayata geçirdiği Dersego, geçtiğimiz hafta açılmış ve ilk kullanıcılarını karşılamaya başlamış.

Üç aylık bir geliştirmenin ardından açılan Dersego, rezervasyon sistemi esasına göre çalışıyor. Yani kullanıcı ders almak istediği kişiyi konum tabanlı aramayla bulup bir talep oluşturarak ödeme yapıyor. Buluşma gerçekleşip ders alındıktan sonra da ödeme Dersego güvencesiyle karşı tarafa iletiliyor.

Ödeme yapılırken eğitmenden yüzde 10 oranında bir hizmet komisyonu alınıyor. Ders alan kişi ise herhangi ek bir ücret ödemiyor.

dersgo ozel ders arama

Yemeksepeti.com'un kurucu ortağı ve Galata Business Angels yatırımcısı MelihÖdemiş’in mentorluğunda çalışmalarını sürdüren Dersego, bireysel eğitmenlerden sonra ders veren kurumlara da hizmet sunmak istiyor. Yılbaşına doğru duyurulacak özel paketlerde, kurslar ve eğitim kurumları da kendilerini tanıtma fırsatı bulacak.

Diğer yandan her ay yapılacak cironun belli bir kısmının da eğitim odaklı dernek ve vakıflara bağışlanması planlanıyormuş. Bu şekilde çok sayıda kişinin hakettiği eğitimi alabilmelerine katkı sağlayacaklarını söyleyen Tolga Akyıldız, DerseGo'nun bir nevi eğitimden kazandığını yine eğitime yatıracağını gösteriyor.

Örgün eğitimden spora, bilgisayardan güzel sanatlara kadar her alanda ders vermek ve ders almak isteyen kişiler DerseGo'nun hedef kitlesine giriyor.

dersgo ozel ders arama

Bu tür platformlarda ilk tanışmanın ardından tarafların iletişimi kendi arasında sürdürmek istemesi (komisyon ödemesi yapmamak için) bilinen bir durum ve aldığımız bilgiye göre Dersego, bonuslar sunarak bu kullanıcı erimesinden kazandığı kullanıcıları pazaryeri içinde tutmaya çalışacak.

Türkiye eğitim sisteminde özel derslerin payını bilmiyorum ama dershanelerin kapanmasıyla Dersego gibi platformların güzel bir pazar yeri olma ihtimali var. Yukarıda bahsettiğimiz kullanıcı erimesinin önüne geçmek ve eğitmenler için iyi bir vitrin hazırlamak gerektiği ise başlıca yapılması gerekenler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.