Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u duyurdu

Microsoft, düzenlediği etkinlikle birlikte yeni Windows işletim sistemini resmi olarak tanıttı. Belki hepimizin adının Windows 9 olmasını beklediğimiz ve pek çok yeni özellik umduğumuz yeni Windows'ın adı, Windows 10 oldu.
Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u duyurdu

terrymyersonMicrosoft, düzenlediği etkinlikle birlikte yeni Windows işletim sistemini resmi olarak tanıttı. Belki hepimizin adının Windows 9 olmasını beklediğimiz ve pek çok yeni özellik umduğumuz yeni Windows'ın adı, Windows 10 oldu. Windows TH, Windows X ve Windows One gibi isimlendirmeler de beklenenler arasındaydı ancak Microsoft, yeni işletim sistemini Windows 10 olarak adlandırdı.

Microsoft, Windows 10'u "bugüne kadarki en kapsamlı Microsoft platformu" olarak lanse etti. Windows 10 ile gelen en önemli yeniliklerden bir tanesi, Başlat menüsünün geri dönmesinin artık kesinleşmesi. Pek çok Windows kullanıcısı, Windows 8 ile yok olan başlat çubuğuyla ilgili Microsoft'u eleştiri yağmuruna tutmuştu. Windows 10 ise Başlat menüsünü hem kullanıcı isteklerini gözeterek, hem de oldukça sağlam geliştirmelerle kullanıcıların beğenisine sunacak.

Windows 10, Microsoft yetkililerine göre mobil ve bulut öncelikli olarak tasarlanmış. Yeni jenerasyon Windows'da bazı tasarımsal değişiklikler de göze çarpıyor ve Microsoft uygulamalarını daha da öne çıkartıyor.

Windows 10'un şimdilik Tech Preview versiyonu tanıtıldı ve tabii ki Windows 10'un karşımıza çıkmasına belli bir süre var. Bu sırada beta kullanıcıları, Windows 10'u deneyecek ve tüm geribildirimlerini Microsoft ile paylaşacaklar. Bu süre içinde Microsoft, Windows 10'u sürekli olarak güncelleyecek ve son hale getirecek.

Windows 10'un 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Bazı söylentilere göre Windows 8 kullanıcıları Windows 10'a ücretsiz olarak geçiş yapabilecek. Bu da Windows 10'un çok hızlı yayılmasına ve pazar payını hızlı şekilde artırmasına yardımcı olabilir. Windows 10'un, Microsoft'un en başarılı işletim sistemlerinden biri olup olamayacağını ise kısa süre içinde görmüş olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.