İstanbul köprülerinin trafik durumunu anlık bildiren mobil uygulama: Hangi Köprü?
Mobil

İstanbul köprülerinin trafik durumunu anlık bildiren mobil uygulama: Hangi Köprü?

İstanbul'da yaşayan ve kıta değiştirecek olan pek çok kişinin en büyük dertlerinden birisi de o an içerisinde hangi köprüden geçişi tercih etme konusunda bir karar vermek.

Bugüne dek trafik durumu veren pek çok mobil uygulama olmasına rağmen, sadece köprüler özelinde hizmet veren bir uygulama bulunmuyordu. Valensas tarafından geliştirilen mobil uygulamayla birlikte, artık İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün anlık trafik durumunu öğrenebilmeniz mümkün.

iOS 8 için özel geliştirilen Hangi Köprü mobil uygulamasının haliyle şimdilik sadece iOS versiyonu bulunuyor. iOS 8'in yeni özelliklerinden birini kullanan Hangi Köprü uygulaması, tuş kilidini dahi açmadan, köprülerin durumlarını telefon ekranınızda görebilmenizi sağlamakta.

hangi1hangi3hangi2

iOS 8'in Extensions özelliğini kullanan "Hangi Köprü?" mobil uygulaması, bildirim ekranına kuruluyor ve dilediğiniz köprünün durumuyla ilgili bilgilendirmeyi seçebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulama aracılığıyla köprüyle ilgili duyurulardan da haberdar olabiliyorsunuz.

iOS 8 kullanıcıları, "Hangi Köprü?" uygulamasını buradan indirebilir.

Yorumlar (3)
 1. Fikir hoşuma gitti, indirdim ve kullanmaya başladım. Ancak sadece köprüyü geçmek bir şey ifade etmiyor. O sebeple sabit bir Point A to Point B arası süre bilgisini widget olarak görmek çok hoşuma giderdi. Her gün iki yaka arasında gidip gelenler muhtemelen başka bir trafik uygulamasını açmazlardı bile.

  1. Göktuğ Göktuğ

   Kesinlikle katlıyorum.

   İki nokta arasında 1. ve 2. köprü üzerinden süre gösteren bir uygulama herkesin daha aktif kullanacağı bir uygulama olacaktır.

   Çamlıca 4.Levent gidip gelen biriyim. Benim yolculuğum 2. köprü üzerinden (23KM) 45dk sürerken, 1. köprü üzerinden (15KM) 60-75dk sürüyor.

 2. Orçun Kılıç Orçun Kılıç

  1 gündür kullanıyorum notification center üzerinde sürekli aynı süreyi gösteriyor.