İlkokul ve ortaokul öğrencileri için e-öğrenme platformu: Morpa Kampüs

İlkokul ve ortaokul öğrencileri için e-öğrenme platformu: Morpa Kampüs

1980 yılında kurulmuş olup 2007 yılında 'e-learning' yani e-öğrenme alanına giren Morpa Kültür Yayınları; bugün 2000'in üzerinde kitap yayınlamış bir yayınevi olmasının yanı sıra 1 milyon aktif kullanıcı sayısına yaklaşan bir e-öğrenme sisteminin de sahibi konumunda: Morpa Kampüs.

Birinci sınıftan başlayarak sekizinci sınıfa kadar -yani ilkokul ve ortaokul- tüm öğrencilerin kullanabileceği Morpa Kampüs; bünyesinde Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ve İngilizce derslerini barındırıyor.

MEB ile yüzde 100 uyumlu bir müfredata sahip olan Morpa Kampüs; eğitim-öğretimi çekici kılmak adına sesli ve animasyonlu konu anlatımları, eğitsel oyunlar, testler, değişik tipte sınavlar, belgeseller, e-kütüphanede sunduğu çok sayıda e-kitap ve simülasyonlarla öğrencilere sunduğu içeriği zenginleştiriyor.

Morpa Kampüs'e kayıtlı 350 bin öğretmen, 1 milyon 200 bin öğrenci var

Morpa Kampüs'te 3 tip üyelik bulunuyor: öğrenci, öğretmen ve veli. Öğrenciler platform üzerinde okulda işledikleri konuları tekrar edebiliyor ve zengin içerikler sayesinde öğrendiklerini pekiştirebiliyor.

konu-anlatim

Öğrenmenler ise hem öğrencilerinin ilgisini çekebilecek farklı içeriklere ulaşabiliyor hem de öğrencilerine platform üzerinden ödev ya da sınav gönderebiliyor. Morpa Kampüs'te veliler ise kendilerine özel üyelik tipi sayesinde çocuklarının performans değerlendirmeleri ve başarı durumunu takip edebiliyor.

Platform öğretmenlere ücretsiz, öğrencilere de yıllık 72,80 TL

Morpa Kampüs MEB ve MEB'e bağlı özel okullarda göre yapan sınıf ve branş öğretmenlerine ücretsiz olarak sunuluyor. Platformu kullanmak isteyen öğrencilerse yıllık 72,80 TL ödüyor. Bu üyelik ücretini ödeyen tüm öğrenciler plaformu sınırsız olarak kullanabiliyor.

Morpa Kültür Yayınları'nın İş Geliştirme Yöneticisi Mehmet Emre Öğretici ile konuştuğumuzda şirket olarak özellikle 2010 yılından itibaren e-öğrenme alanına ağırlık verdiklerini; bunun altında da okullardaki teknolojik altyapısının hızla gelişmesi ve öğretmenlerin bilgisayar ile akıllı tahtalarda kullanabilecekleri içeriklere olan ihtiyacının artması olduğunu öğrendik.

Morpa-Kampus-rapor
Morpa Kampüs'ün örnek bir rapor sayfası

Öğretici'den öğrendiğimize göre Morpa 34 yıllık deneyimini ve ekibinin büyük bir kısmını e-öğrenme tarafında kullanırken şu an için yalnızca kendi üyeleri için niş kitaplar yayınlıyor. Tüm bunlara ek olarak yine Öğretici'den aldığımız bilgilere göre Morpa'nın gelecek hedefleri arasında tablet uygulamaları yayınlayarak öğrencilere daha erişilebilir bir platform sunmak da var.

Morpa Kültür Yayınları'nın e-öğrenme alanındaki çalışmalarını takip edip size aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.