Galata İş Melekleri’nden Melek Yatırımcılık Eğitimleri başlıyor [%20 İndirim]
Etkinlikler

Galata İş Melekleri’nden Melek Yatırımcılık Eğitimleri başlıyor [%20 İndirim]

Türkiye'nin ilk melek yatırımcı gruplarından Galata İş Melekleri (Galata Business Angels - GBA), Türkiye'de girişimcilik ekosisteminin ve  melek yatırımcılığın daha iyi anlaşılması ve uygulanması için 1 günlük bir eğitim düzenliyor. Webrazzi okurlarına da özel bir indirim var.GBA'nın Özyeğin Üniversitesi ortaklığında ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle düzenleyeceği eğitim içeriği 'Melek Yatırımcı kimdir?' oturumuyla başlayıp melek yatırımcılığı enine boyuna masaya yatıracak. Kapanışta ise 'Girişimci Sunumları Oturumu (Pitching Session)' ve tanışma kokteyli düzenlenecek.3TS Fon Yöneticisi Elbruz Yılmaz ve Pekin & Pekin Hukuk Bürosu Kıdemli Ortağı Fırat Yalçın eğitimleri sunacak isimler. Emre Kurttepeli, Nevzat Aydın, Fatih İşbecer, Melih Ödemiş ve Galata İş Melekleri Ağı Derneği’nin diğer yatırımcılar ise panellere ve girişimci sunumlarına katılmak üzere etkinlikte hazır bulunacak.Yatırımcı Buluşması (Investor Meetup) ve Mentor Clinic gibi etkinliklerde yoğun ilgi gördüğünü söyleyen GBA, bu yeni etkinlikte kişi başı katılım ücreti 1.000 TL olarak belirlemiş ancak Webrazzi okurlarının yüzde 20 indirimle kayıt olması mümkün.25 kişilik kontenjan ile sınırlı olan bu ilk etkinlik 29 Eylül Pazartesi günü The Plaza Hotel'de (İstanbul) gerçekleştirilecek. Kayıt olmak için [email protected] üzerinden iletişime geçmeniz yeterli.GÜNCELLEME: Eğitim 29 Eylül'den daha ileri bir tarihe ertelenmiştir.Eğitimin tam programı da aşağıdaki şekilde;

 • 08.30 – 09.00 Başlangıç09.00 – 12.30 Melek Yatırımcı kimdir? Nasıl yatırım yapılır? Melek Yatırımcılığın stratejileri nelerdir? Başarılı bir Melek Yatırımcı nasıl olunur? Portföy Yönetimi’nin altın kuralları nelerdir? Dünyada ve Türkiye’de Melek Yatırımcılar nasıl para kazandılar?12.30 – 13.30 Öğle Yemeği13.30 – 14.30 Melek Yatırımcılıkta Hukuk14.30 – 15.00 Melek Yatırımcılıkta Vergi Avantajı, BKS Yönetmeliği15.00 – 15.15 Kahve Molası15.15 – 16.00 Panel – GBA Meleklerinden Tavsiyeler - Nasıl yatırım yapıyorlar?16.00 – 17.00 Girişimci Sunumları Oturumu (Pitching Session)Melek yatırımcılar startup’lara nasıl yaklaşıyor?17.00-17.30 Networking Cocktail
Yorumlar (6)
 1. 1 günlük eğitim ve 1.000 tl .. herhalde batırdıklari girişimlere para topluyorlar.. Özyeğin unı nin mi yoksa GBA üyelerinin mi paraya ihtiyacı var anlamadım. . Biraz samimiyet ..Bu ne boyle

  1. Acaba Hotel Plaza masrafı olabilir mi? 25 kişi için 1000 TL . Herşey dahil. Oranın da salon kirası ve bir sürü ihtiyaçları oluyor. 3-5 kuruş para en az 250 bin TL yatıran bir şirkete ne kazandırır,ne kaybettirir.

   1. Bu tip organizasyonlar genelde sponsorlarla oluyor, diyelim sponsor yok kişi başı 1.000 tl. Ultra herşey dahil en kral tatil köyü bile gecelik 1.000 TL değil, onuda geçtim seninde dediğin gibi en az 250 bin lira yatırım yapan bir kurumun 3-5 kuruşa ihtiyacı yok ki ne istiyorlar parası olmayan girişimcilerden ..madem yer parası var, ozyegin unıversitesinin çok guzel bır Kampüsü var, orada yapsınlar amaç Girişimcilik ekosistemine fayda sağlamaksa ..

  2. Huseyin Huseyin

   Arkadaşlar içerik Melek Yatırımcılık. Girişimcilere yönelik değil Melek Yatırımcı adaylarına yönelik bir içerik sunulmuş. Bu ücrette o ekosistemi oluşturmaya yönelik bir çerçeve için, yani hitap edilen kitle farklı.

   Umarım anlatabilmişimdir.

 2. Ne yatırım yapmışlarda eğitimini veriyorlar Allah aşkına. 20 kişi toplasan 3-5 yatırım var ortada, paraları olmasa anlarımda hepside kalantor ama cesaret yok maalesef.

 3. Giordano B Gallardo (@bahtican) Giordano B Gallardo (@bahtican)

  Fiyat politikalarının çok abzürt olduğunu düşünmüyorum, 1.000 TL günlük eğitim için ideale yakın rakamdır. %20'den faydalandığınızda 800 TL ye düşer. 500-600 TL gibi bir rakam olsaydı F/P eğitimi olurdu tam olarak.Ayrıca bazı günlük eğitimler de bilirsiniz ki 1000/2000 TL aralığında gezmekte, bazı sertifika programlari gibi. Burda tecrübe edinilen bilgi ile belki 30 yıldır açılmayan7açılamayan ufkunuz genişleyecek ve ilk milyon dolarınızı nasıl kazanırım firkine adım atmış olursunuz.

  Bir arkadaş yukarıda yazmış sanki paraya ihtiyacları var diye de, bu tarz önemli şirketler fiyatını çok aşağılara çekmezler, çekmemeleri de çok normal , 25 kişi ile sınırlı olan verimli geçmesi beklenen bir yeri, sen 100 TL yaparsan 3.000 kişiye konferans vermek zorunda kalabilirsin..