45 saniyede Türkiye E-Ticaret Pazarı [Video]
E-Ticaret

45 saniyede Türkiye E-Ticaret Pazarı [Video]

Bu yazının sonunda sizlere 45 saniyede Türkiye E-Ticaret Pazarı'nı özetlemeye çalıştığımız bir video bulacaksınız. Tamamen Webrazzi PRO'da yer alan verilerle 2014 yılının Ağustos ayına kadar verileri içeren video; içerisinde çok sayıda değerli rakam bulunduruyor.

Türkiye'deki toplam internet kullanıcı sayısı, yıllara göre internetten yapılan kartlı ödeme miktarları, E-Ticaret pazar büyüklüğü, banka ve kredi kartı sayıları ve online alışverişle ilgili çok sayıda detaylı bilgiyi video içinde bulabilirsiniz. Video içinde geçen verilerin BKM, Gold.com.tr, BTK ve MasterCard'a ait olduğunu da ekleyelim.

Günümüzde milyar TL'lerle ifade edilen Türkiye E-Ticaret Pazarı hakkında 45 saniyelik bu video ile temel bazı rakamları gözler önüne sermeye çalıştık. Video çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz.

Webrazzi PRO hakkında detaylar

İçerisinde 2 binin üzerinde grafik bulunduran Webrazzi PRO; dijital sektörün veri ihtiyacını karşılıyor. Hem büyük şirket raporlarından ortaya çıkan hem de sonuçları halka açılan araştırmalardaki istatistikleri derleyerek sizlere sunan Webrazzi PRO; bunun yanında veri ortaklarından aldığı verilerle farklılaşıyor.

Deloitte, Mobilike, akakce.com, Nielsen, Gold.com.tr ve Kariyer.net gibi sektöründe lider firmaları veri ortağı olarak bünyesinde bulunduran Webrazzi PRO, bu firmalarından aldığı ve büyük bir çoğunluğu halka açık olarak erişilemeyen verileri kullanıcılarına sunuyor.

Kısaca Webrazzi PRO kullanıcısı olarak aradığınız verilere çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir ve veriye dayalı düşünme alışkanlığı kazanabilirsiniz. Bu arada Webrazzi PRO'da üye girişi yapmadan da arama yapabilmeniz mümkün, örnek bir 'mobil uygulamalar' araması ise burada.

Turkcell, Google, Facebook, THY, Garanti Bankası, Limango, PUBLIK, Akbank, Türk Telekom, Digiturk ve Doğuş Grubu gibi çok sayıda değerli firmayı bünyesinde bulunduran Webrazzi PRO hakkında detaylar pro.webrazzi.com adresinde sizleri bekliyor.

Yazının başında bahsettiğimiz video ise hemen yukarıda. (YouTube bağlantısı) Diğer yandan yine Webrazzi PRO verileriyle hazırladığımız Webrazzi E-Ticaret Raporu'na da şuradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (5)
  1. Turkay Işık Turkay Işık

    Bir kaç firmanın verisiyle nasıl bakış açısı yakaladınız aklım almadı. Böyle mantıksız işlerle uğraşmayın bence.

  2. çok güzel bir paylaşım

  3. Analizler mükemmel perşembe en fazla satış gerçekleşiyor ama kapıda ödeme grafiğine yer verilmemiş ...

  4. Büyük şirketlerin verilerine dayalı sonuçlar ile yola çıkıldığını düşünüyorum... Analizler Türkiye genelinde ufak çaplı firmalara kadar analiz toplanıldığında bu gösterilen değerler çok farklı olacağına inanıyorum

  5. Maskesi Maskesi

    Bu analizlerin doğruluk payı ne kadar onu bilmek lazım... Yanlız 1-2 firmanın verisiyle olaya direk bakılmaması gerektiği düşüncesindeyim.