IPG Mediabrands, Promoqube'ün tamamını satın aldı [Son dakika]

IPG Mediabrands, Promoqube'ün tamamını satın aldı [Son dakika]

Az önce aldığımız bilgiye göre global medyada 37 milyar dolarlık bir hacmi yöneten Interpublic Group'un bir iştiraki olan IPG Mediabrands, Türkiye'nin önde gelen dijital ajanslarından Promoqube'ün tamamını satın aldı.

Dünya çapında 7500 ün üzerinde pazarlama iletişimi uzmanlarını bünyesinde bulunduran ve 127'den fazla ülkede servis veren bir Interpublic Group, New York borsasına açık bir şirket. IPG Mediabrands ise bünyesinde UM, Initiative, BPN, ORION Holdings and ID Media gibi medya ajanslarını bulunduran büyük bir oluşum.

Şu anda 35+milyondan fazla bir topluluğu yöneten Promoqube ise 2010 yılında Korhan Kurt ve Özgür Alaz tarafından kurulan bir dijital ajans. Türkiye'de önemli yerli ve yabancı markalara sunduğu dijital pazarlama hizmetleriyle tanınıyor. Aldığımız bilgiye göre Promoqube'un tüm hizmetleri ve “WinnerTweet” ve “WinnerClick” gibi pazarlama araçları bundan sonra IPG Mediabrands’in Türkiye’deki tüm ajanslarında da lisanslanarak kullanılacak.

26.Kristal Elma Festivali'nde IPG Mediabrands Dünya CEO’su Matt Seiler tarafından yapılan açıklamayla duyurulan bu satın alma neticesinde Promoqube, kendi adını koruyarak şu an bulunduğu Cihangir (İstanbul) ofisinden çalışmaya devam edecekmiş. Şirketin kurucu ortakları ve başkanlığını yapan Korhan Kurt ve Özgür Alaz da çalışmalarına devam ederek IPG Mediabrands'a raporlama yapacakmış.

2010 yılında kurulan Promoqube'un 4-5 yıl içinde bu noktaya gelmiş olması sevindirici. Bu alanda gördüğümüz satın almaların teknoloji girişimleri tarafına yansıması ise benim için daha sevindirici olacak. ;)

Promoqube hakkında daha fazla bilgiye infografik.promoqube.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.