Osmanlı hanedanından gelen Nilhan Osmanoğlu'nun e-ticaret girişimi: sultandan.com
E-Ticaret

Osmanlı hanedanından gelen Nilhan Osmanoğlu'nun e-ticaret girişimi: sultandan.com

Osmanlı hanedan soyundan gelen ve Sultаn II. Abdülhаmid'in tоrunu Nilhаn Osmanoğlu, kendi e-ticaret markasını yaratarak, üzerinde Osmanlı motifleri taşıyan ve kendi tasarımlarına sahip bir marka oluşturdu.

sultandan.com adresinde yer alan e-ticaret sitesi son derece klasik bir altyapı ile hizmete sunulmuş. Sitede ilk etapta t-shirt'ler var ancak ürün gamının sürekli genişleyeceği yönünde bilgiler de aldık. Kısa süre içerisinde, t-shirt'ler dışında farklı ürünler de görebileceğiz e-ticaret sitesinde.

sultandan.com adresinde üç farklı kategori yer alıyor, erkekler için ürünler "Efendiler", kadınlar için ürünler "Hanımlar" ve çocuklar için ürünler ise "Veledler" kategorisinde listeleniyor. Kısacası bu e-ticaret markasında Osmanlı esintilerini hissetmek de mümkün oluyor. Bunun yanı sıra farklı padişahların t-shirt tasarımları da sitede yer alıyor.

Screen Shot 2014-09-11 at 00.50.02

Aldığımız bilgilere göre Nilhan Osmanoğlu e-ticaret kanalı ile satış yaparak daha fazla insana erişmeye çalışacak ve Türkiye'nin her yerine kargo ile ürün gönderimi gerçekleştirecek. T-shirt kategorisindeki ürünler şimdilik KDV dahil 30 ile 39,50 TL arasında değişen uygun fiyatlarla satılıyor.

Şimdilik ürün yelpazesi biraz kısıtlı kalıyor olsa da bunun da gelişmesi ve yeni ürünlerin siteye eklenmesiyle birlikte sultandan.com özellikle tarihseverlerin ilgisini çekebilecek bir e-ticaret girişimi olacaktır.

Yorumlar (72)
 1. Gerçek sultanlar çalışıyor, çakmaları neler yapıyor? Anlayan anladı..

 2. Nurettin Sönmez Nurettin Sönmez

  Sitede ürün yok denecek kadar az!

 3. Indirim Kuponu Indirim Kuponu

  Müge hanım ben anlamadım. Daha detaylı anlatabilir misiniz lütfen?

  1. Ben de anlamadım ne ilginç dimi?

  2. indirim kuponlarının anlamaması normal bence...

 4. Böyle saçma şeyleri haber yapmak yakışmıyor size

 5. Mert Bulan Mert Bulan

  Bu ülkede "Osmanlı torunuyuz" diye dolanan çok fazla insan olduğundan dolayı açıkçası böyle bir girişimin önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Yani kendisine Osmanlı torunu diyen sıradan vatandaş gerçek Osmanlı torununu desteklemeyecek de kimi destekleyecek değil mi?

 6. sitedeki toplam ürün sayısı 10 bile değil, hiç bir özelliği de yok ürünlerin. nasıl bu kadar kolay haber yapıyorsunuz anlaşılır gibi değil.

  1. çok haklısın dostum

 7. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Ben önceden webrazzinin parasal yada çevresel gücü ile haber yapabileceğine inanmazdım. Ama bu haber bile bunun aksi olduğunu gösteriyor. Bu nasıl bir haber, hazır eticaret sitesine 20-30 ürün koyup haber mi olunur. Benim de babam sultan süleyman hanedanından geliyor... hadi benimde 3 ürün sattıım siteyi haber yapın. Neyse parası verelim (kredi kartına taksit oluyor mu?)

  1. Osmanlı hanedanından bir ismin e-ticaret sitesi açması haber değeri taşımıyor mu sizce?

   Tamam site her haliyle hazır değil. Ancak burada haber olan sitenin kendisi değil açan isimdir. Bazen iş değil isimler de haber değeri taşır. Bu da o çeşit bir haber.

   1. Aynı düşüncedeyim.

   2. Doğrudur. Hem eleştiriye imkan tanır bu haber. Ürünlerin hiçbirinin osmanlı ile alakası yok. Halbuki şu dizideki kostümlere benzer elbiseler satılabilirdi. Tişört nedir ya.. Biz tişörtü osmanlı zamanında iç donu diye giyiyorduk.

   3. Engin Mithat Yasavbulat Engin Mithat Yasavbulat

    Meryem Uzerli nin haberini yapsın biri bu arkadaşa, Osmanlı çıksa dünya tarihinden tarih diye birşey kalamz

   4. Enver Gökmen Enver Gökmen

    çok net taşımıyor.

   5. Volkan Küçük Volkan Küçük

    Ali bey muhtemelen sizinde haber hazırlanana kadar tanımadığınız ama servis edildiği (!) için okudunuz haberdeki zatın soyunun osmanlıya dayanması neden haber değeri taşısın? Sanki magazin sitesindeyiz. Sizin haberlerdeki titizliğinizi az çok görüyoruz ancak haber politikalarınız için uyacağınız kırmızı çizgilerinizi de revize etmenin zamanı geliyor.

    1. Eğer revizyondan kastınız daha sıkı ve titiz incelemeyse o zaman Türkiye'den çok az girişim yazabiliriz. Ne yazık ki sıkıntılarımızdan birisi de bu.

     Dediğiniz gibi ben de haberi yayına alana kadar kim olduğundan haberim yoktu. Toplumca tanınan bilinen bir anlam yüklenmiş veya farklı kariyer sahibi insanların farklı işlere girişmesinin halen habersel değeri olduğuna inanıyorum.

   6. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

    Yani bu şu mu demektir, yarın öbür gün içeriği ne kadar vasat olursa olsun her hangi bir Osmanlı soyisimli arkadaş dijital bir işe giriştiğinde Webrazzi 'de haber olacak. Doğru mu anlıyoruz?

    1. Bir konu bir kere haber olduktan sonra arkasından aynı şekilde haberler geldikten sonra normal olarak haber değerini azaltır. Tabii ki duruma göre değerlendirilir.

 8. Bu saatten sonra Webrazzi The And :) Ben kacar

 9. Tehlikenin farkındamısınız ?

 10. site ve sitedeki tüm görseller cok amatörce olmus slider resimleri cok kötü ve asiri büyük özellikle o bankalarin logolari gelince sandim ki kredi bulma sitesindeyim :) projeninde cok fazla basarili olacagini sanmiyorum tamam osmanli torunuyuz falan diyoruz ama tutupta günümüzde disari cikarken dahi osmanli motifli kiyafet falan giyecek olan cok fazla insan olacagini sanmiyorum.

 11. Çiğdem Çiğdem

  İsim olarak haber değeri taşır, fakat site çok basit kalmış. Osmanlı Hanedan mensubunun, Osmanlı ihtişamı ile bir siteden yayın yapmasını beklerdim fakat yine de başarılar.

 12. Birileri Ali Altuğ Bey'e Osmanlı'nın 1923'te bittiğini ve hanedan diye bir yapının kalmadığını hatırlatsın... Kalmayan bir yapının değeri olmaz değeri olmayan bir yapının da haberi olmaz.

  1. Hanedan yanlış bir tanımlama olabilir. Ama Osmanlı soyundan diyebiliriz. Yine de haber olarak ilgi çekici.

  2. Mesut Sarı Mesut Sarı

   Hanedan kelime hükümdar ailesi anlamına gelir. Belki sizin ailenizden bir hükümdar çıkmamıştır lakin elbette bir sülaleniz vardır. Doğal olarak bu haberde yer alan Osmanlı Hanedan mensubu yakıştırması yerinde bir kavramdır. Osmanlı Devleti farklı şey, Osmanlı Hanedanı farklı şeydir. Osmanlı devleti şu anda devam etmiyor olabilir lakin hanedanlar nesil devam ettiği sürece devam eder. Örnek olarak Avrupa da bir çok hanedanlık mevcuttur lakin devletlerin büyük bir bölümü modern rejimlerle yönetilir bizde de olduğu gibi. Osmanlı hanedanına mensup bir bireyin internet eko sistemi içerisinde yer almasının, bence yapılan ve ortaya çıkan işten çok! haber niteliği taşıdığına ben kişisel olarak katılmaktayım.

  3. Bir değeri var ki açıp okumuşsunuz. Yoksa kimse sultandan.com'un bir gün Alibaba.com gibi halka arzı şeklinde bir haber yaratmayacağını biliyor.

  4. Medicalmad Medicalmad

   Hayırdır? Size niye batıyor Onur Bey?

   1. Batıyor kelimesini kullanacak kadar seviyesizleştiğiniz için cevap bile haketmiyorsunuz...

  5. Aslanbash Aslanbash

   Osmanlının haberine bile tahammülü olmayan sizin gibi modern insanları görmek çok keyifli.

   sizdeki modernlik ingiltere'de, abd'de, fransada, italya'da, kanada'da bile yok. kraliyet ailelerine ve tarihlerine olan bağlılıkları ortada.

   en son taş devrinde görüldü bu modern anlayış. cilalı taş devrini anımsattığınız için teşekkürler. ne güzeldir kim bilir, dinazor fosilleri ortalardadır falan. hey gidi hey. çok değerlisiniz, çünkü nadirsiniz. müzeye koymak lazım sizi. bereket tanrısının hemen yanına.

   1. Medicalmad Medicalmad

    Sen Osmanlı hanedanına "değeri olmayan bir yapı" derken seviyesizlik olmuyor, ben batıyor deyince mi oluyor? Kendini bir "şey" zannedene az bile...

  6. Mustafa Karabey Mustafa Karabey

   Tarihi değerlerimiz bizim için her zaman değerlidir. Kalmak olmak değerli olmak manasına gelmez.Her var olan kalan değerli değildir.Tarihinden rahatsız olanlar da bizden değildir.

 13. Ismail Şorkılıç Ismail Şorkılıç

  işe yarar umarım

 14. Bir Okur Bir Okur

  Yorumlar yakışmıyor Webrazzi okuyucu kitlesine bence. Arkadaş hepimiz Osmanlı torunuyuz, daha da detaya inerek siyasileştirmenin ya da ötekileştirmenin anlamı yok. Zamanında tarihsel anlamda devrim yapmış bir hanedan soyunun bugün bu şekilde modernize edilmiş bir bakış açısıyla bu işe girişmesi ürün olmasada ismi ile bence yeterli olacak bir yapının altını çizmiştir. Sonuna kadar haber değeri taşıyan bir içerik görüyorum diğer haberlerin eleştirilmesini bazen bende normal karşılarım ancak bunda haber değeri göremeyen lütfen okumadan çıksın !

  1. Osmanlı torunu ne demek ya? O zaman Göktürk torunuyuz, Selçuklu torunuyuz.. O kadar komik bir laf ki.. Çinliler bile araba, telefon üretiyor, biz hala Osmanlı torunuyuz da Osmanlı torunuyuz.. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz.. Nilhan Hanım'ın sitesi de korkunç derecede kötü, aslına bakarsanız çoğu Türk yapımı site kötü. Niye bilgi yok, çalışma yok, sadece copy-paste.. Bence Osmanlı torunu olduğunu iddia edenler Nilhan Hanım'a elektronik ticaret sitesi yapma konusunda yardım etsinler böylece torun olma borcunu da öderler.. Öyle bedavadan torun olmak yok..

   1. Kafanız güzelmiş güle güle kullanın.

    Göktürk yada Selçuklu zamanından neler biliyorsun bir anlat bakalım ? Çinlilerin araba üretmesiyle - Osmanlı torunu olmanın alakasını çözen varsa anlatabilir mi? Klasik kemalist kafasındasınız kabukalrınızı kırın artık.

   2. Bir Okur Bir Okur

    Müge Hanım pardon ama, kötü diye tabir ettiğiniz girişim bir adım aşamasında ve başlangıç aşamasında olduğu belirtilmiş zaten içerikte yorum yapmak için yapıyorsunuz. Birde fikirsel yöntemlere yenilik katacak bir sistemin linki ile bu yorumları yapmanız bence çok daha vahim bir durum. Türk yapımı sitelere kötü demek yerine projenizde bu tarz sitelere destek olacak bir yol gösterin, bırakın Osmanlıyı, Türk'ü ayrıştırmayı insan oldukları için yapın bu destek yönlendirmelerini o zaman diyelim ki yorumunuzda haklısınız. Ne yani bugün bilmem kaç tane karısını öldürüp sonra bir yapım ile yayında kendine eş arayan adamın TV'yi nasıl PR reklamı ile bu duruma getirdiğini mi haber yapsın Webrazzi ?

   3. Eleştiri yapmak yasak yani.. Eleştirilmekten bu kadar korkan bir toplum gelişemez. Osmanlı bize ne miras bıraktı? İşte bu at gözlüğüyle bakmayı bıraktı belki de?? Öyle süperiz ki teknoloji desen bizde insana saygı desen bizde.. Hep 1453leri hatırlarsanız ama matbaanın 200 sene sonra geldiğini hatırlamazsınız ya da 1920lerde Türkiye'nin işgale uğradığını, İstanbul'da sokaklarda İngiliz askerlerinin gezdiğini hatırlamazsınız..

    Nilhan Hanım'ın çabasına saygı duyduğumu ama sitenin kötü olduğunu söyledim. İçindeki ürünler de ayrıca tartışmalı.. Başka kötü olana da kötü derim, iyi olana da iyi derim. Bence siz de artık tebaa olmadığınızı ve istediğinizi istediğiniz gibi eleştirebileceğinizi öğrenin..

    Benim sitemde de Yalın Girişimcilik eğitimleri veriliyor, buyurun bekleriz..

   4. sizin site gerçekten standart üstü. domain parking sayfası sandım. beni standartların ötesinde şaşırttınız.

   5. Buyurun üye olun biz eleştirelere açık bir siteyiz..

  2. Maalesef tarih okumadığınız ve bilmediğiniz belli oluyor. Osmanlılar sadece kendi soyundan olanlara Osmanlı derlerdi, onun dışındaki herkes tebaadır. Dolayısı ile aileden değilseniz sizin Osmanlı torunu falan olmanız mümkün değil, kendi kendinize gelin güvey olmayın.

   1. ne yani simdi biz Osmanlı torunu degil miyiz? Siz hangi kitapları okudunuz da bizlerin Osmanlı torunu olmadıgı yargısına vardınız.Burada osmanlı torunu tanımı illa hanedan ailesinden olmak anlamında degil bir imparatorlugun parcası anlamında kullanılıyor Banu hanım.Yorumları ham olarak okumayın lütfen

   2. Adamlar sizi torun olarak kabul etmiyor diyorum, siz gelmiş, yok hayır ben torunum diyorsunuz :) İyi o zaman gidin konuşun, belki sizi torun olarak kabul ederler :) Yazdıklarımı okumayıp yorum yazdığınız belli, Osmanlı demek hanedan ailesinden demektir. Siz kendi kendinizi Osmanlı ilan edemezsiniz, imparatorluk mantığında sizin dahil olduğunuz kitle "tebaa"dır. Bir nevi insan topluluğu diye çevirebiliriz bunu. Tabi padişah dilediği kişiyi alıp sınıfını değiştirebilir, bu ayrı bir konu, ama sizde böyle birşey olduğunu sanmıyorum, siz siyasi nedenlerle kendinizi "torun" sanıyorsunuz. En basit şeyleri bilmeyip bana kitap okudunuz mu diye sorma hadsizliğinizi cahilliğinize veriyorum.

   3. Aman aman sizin de öyle bir tarih bilginiz coksa gidin Murat Bardakcı ile tv programı yapın ! Ben Osmanlı'dan geliyorum demek nasıl direkt siyasi bir tavır oluyor ? Insan salt gecmisiyle gurur duyup , bunu dillendiremez mi , hicbir siyasi görüs belirtmeden? Ben hicbir partinin destekcisi de degilim bu arada ! Gecmisiyle gurur duyan birisi icin öyle lönk diye ' tarih bilginiz yok , siyasi tutum sergiliyorsunuz' etiketini yapıstıramazsınız insanlara ! Tarih bilginizi iddia ediyorsunuz gidin biraz da edebiyat sanatlarini ögrenin , torun demek illa ki hanedan kanbagına sahip olmak degil ! Ha siz gecmisinizi sevmez ya da osmanlı torunu olmadıgınızı savunursanız bu ben dahil kimseyi baglamaz ! O sizin probleminiz !

 15. Engin Mithat Yasavbulat Engin Mithat Yasavbulat

  Yorumların hepsi cayır cayır siyaset kokuyor, Bugün bazı siyasi çevrelerin Osmanlıyı Canlandırma projesi adı altında Rank yaptığını hepimiz biliyoruz, O Siyasi çevre neticesinde kendine negatif düşünceler besleyen jkişi ve kurumlar nasıl bir dil atma mevzusuna girişsek diye hazır kıta da bekliyor gibi.

  Ey yurdum insanı, bu ülkede Bülent Ersoyun osuruk videosu milyonlar tarafından tıklanıyor, Elin Gavur aktörü kimden olduğu belli olmayan doğurduğu çocuğunu 1 hafta boyunca TV'den TV'ye yayınlıyor, sen yedi düvele nam salmış bir hanedanlığın yaşayan kişilerinin tescil aldığı değerlerine atıfta bulunuyorsun.

  Siteye bende göz attım, eksiği çok ama açılalı bir kaç hafta olmuş Alexa değerlerinde sürekli tırmanışta, Ahde Vefa'yı bulacaklarını umuyorum.

  Tişörtleri çok keskin, ve türkiyedeki çoğu markanın standartlarının üstünde. Ailecek Tekstil ile uğraşıyorlar biliyorum. Hayırlısı bakalım daha neler olacak merak uyandırıyor.

  Haber değeri şimdilik kıvamında.

  1. Ailecek tekstil işiyle uğraşıyorlar, kızcağız para kazanmak içim "Kim Milyoner Olmak İster"e katılmıştı, ordan kazandığı 60 bin TL ile bu siteyi kurmuş demek ki.. Artık kim nasıl kandırdıysa korkunç bir site yapmışlar.. Benim Nilhan Hanım'ı küçümsemek gibi bir derdim yok, bu ülkede ne kadar kalitesiz işler yapılıyor, biz de bunun tartışmasını yapıyoruz. Yazık..Osmanlı motifleri ilk kez de yapılmıyor ama nedense bir dünyaya açılamadık, Yunanlılar bizim baklavamızı, nazar boncuğumuzu satıyorlar haberiniz var mı? Öyle biz boş boş Osmanlı torunuyuz diyelim, kimse bizi takmasın.. Alexa'da yükseliyormuş vay be...

 16. Evlad-I Osmanlı #dmh (@107114531988) Evlad-I Osmanlı #dmh (@107114531988)

  Osmanlı Hanedanlığını küçümseyip, siteden beklentiyi nasıl yüksek tutabiliyorsunuz anlamıyorum, Siteden beklentiyi yüksek tutup, haberi yapan kişinin bundan çıkarı ve çevresel gücünü kullanacağını nasıl düşünebiliyorsunuz bunuda ayrıca anlamıyorum,

  Bu haberin çevreyle değil maziyle alakası olduğunu kavrayamayanlar neyin yorumunu yapabilirki?

  Piyazı sevmem emmeee, maydanoz olmayaydı iyiydi.

 17. Pashazade Ragıp Pashazade Ragıp

  Yahu adam Osmanlı soyundan, nereden biliyorsunuz küllerinden doğmayacağına...Osmanlu bu? Düşün oldu, Osmanlı yeniden doğdu. Eee Arda Kutsal'ın hali nice olur...Vakt-i zamanında şehzademizin ticaret-ü marketünün havadisinu neşruyat etmeyen zındık sen misin? Anlat MArko paşaya derdini...Ama efendim! Vurun kellesini! Düşün Webrazzi'nin halini... Ben olsam bedavadan banner reklam, site kaplama bile koyardım neme lazım....Üstad yeri gelmişken dedem paşaydı sayılıyo mu? Bir haber işi var. Şaka şaka ticaret-ü marketün eyidir...Gençleri sevelum

  1. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

   Şu sayfadaki "haber dahil" en okumaya değer metin bu olsa gerek..

 18. Turkiyeapp.com Turkiyeapp.com

  çok saçma bir proje olmuş o ürünleri pazarda bile bulabiliyosunuz üstelik daha ucuza

 19. İcinde urun olup olmamasi onemli degil gikir haber degeri yasiyor bence.

 20. Alptekin Alptekin

  Buranin hali hep boyleydi.. Değişen bir şey yok..

  Bu arada projenin sahibi ablaya bir not yazalım; "sarayda doğmsyana sultan denilmez, hanım denir"..

 21. 21. yüzyılda bir pazarlama malzemesi olarak Osmanoğlu soyadı. Görünüşe göre e-ticaret dahi fazla gelmiş, inşaat sektörüne göz kırpabilirler.

 22. Tek vasfı Osmanlı hanedan soyundan gelmiş olmak yeterli demek ki, projeniz ne kadar dandik olursa olsun ses getiriyor. Süper habercilik, süper adalet.

 23. Serkan Utku Öztürk Serkan Utku Öztürk

  Sitede Bi'at Et diye bir tasarım var. Fikriniz, düşünceniz ne olursa olsun çok rahatsız bir tasarım değil mi sizce?

  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

   o tasarımı gördüm ben de çok şaşırdım. İsrail bayrağı var ve bu şekilde sunmak çok çirkin.

   1. Yine Aynı Bir Okur Yine Aynı Bir Okur

    Yalan mı peki ? İsraili dize getirmiş bir Osmanlı var karşısında.

 24. osmanlı torunu haber değeri taşıması ilginç. Osmanlı mı kaldı torunundan bize ne, ne gibi bir değeri olur. anlamış değilim

 25. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Osmanlı torunları da vizyonları göstermiş oldu bu siteyle bence. Madem haber değeri var ağır eleştiriye de hazır olsunlar. Bu mudur yani? Aşırı geleneksel hatta faşistçe yaklaşımlı vasat tasarımların olduğu hazır e-ticaret sitesi ? girişim mi oldu şimdi bu ? Adam akıllı bir girişim'de bulunsalardı gerçek'ten haber değeri olan bir iş yapsalardı alkışlardık. Ama maalesef her yönüyle kötü bir işe imza atmışlar.

 26. Engin Mithat Yasavbulat Engin Mithat Yasavbulat

  şimdi saçmalığı yazmadan edemeyeceğim, osmanlıyı göğe çıkartıp sitenin dandikliğiyle dem vurmayı anlarım,

  Ama osmanlıyı yerin dibine sokuyorsunuz, sonra beklentiyi nasıl yüksek tutabliyorsunuz? yav bu kuru fasulye kafası değilde nedir. Eleştiri yapabileceğiniz bir nokta yok, e ticaret sitesi ve osmanlı motifleri var okadar.

 27. Ahmet Han Ahmet Han

  Yav satılan ürünlerin üzerinde ki motiflere bir bakın! biat et diye üründe biriis FSM 'in elini öperken kafasında israil bayraklı fes.

  sacma sapan haa burdan vursak satar modelinin denemesi gibi.

  Oysa madem osmanlı torunuyuz (gerçi tebaa yada gokturk yada selcuklu torunuyum sanırım ben daha çok) bizim kültürümüze has ne motifler varken bu nedir ya allah aşkına?

  neyse hayırlı pazarlar olsun hanım efendiye.

 28. hazır e-ticaret al yapısı kullanmışlar.Özgün tasarım değil

 29. Pashazade Ragıp Pashazade Ragıp

  Bu bir haber değeri taşır. Yeri gelir webrazzi'yi eleştiririz hatta yukarıda laf koyarız ama bu bir haberdir, ilginçtir.

  İngiliz hanedenı torunlarından biri bu iş yapsa vay be dersiniz...Diyeceksiniz ki İngiltere'de hala krallık var, Osmanlı biteli çok oldu, kestik bir yerinden bir damarı, sevmiyoruz zaten. İşte konun özü bu değerli gençler...

  Siz hiç gelişmiş bir halkın geçmişini sildiğini gördünüz mü veya duydunuz mu? Büyük bir ihtimal yok böyle bir şey...Bir Alman geçmişiyle yüzleşir, kabullenir ve ders çıkarır. O ders bilgidir. Tarih=bilgi... O yüzden onlar bilgi toplumudur. Sizce bütün bu yaşadığımız süreçleri göz önüne aldığınızda, neden bilgi toplumu olamadığımızı ve böyle bir misyonumuz olmadığını net görürsünüz.

  Mahlasımın paşa olması sizi yanıltmasın, sevene de saygı duyarım sevmeyen de ama reddetmek gibi bir şey tuhaf gelir. Ama maalesef bu reddediş süreçleri sancının başlamasına da etkendir. Reddettin ama turistler geldiği zaman ancak Blue Mosque diye camiyi gösterirsin. yabancı arkadaşın geldiğinde o gönderdiğin Rumların binalarında çay içersin, havanı da atarsın. Estanbul very bituful...İsterseniz onları da yıkalım görelim. Yapmadık mı? yaptık...yapıyoruz...kaç bin yıllık şehrin ortasında amele gökdelenler dikiyoruz, orada briefler alıyoruz. Bilgi toplumu matrix...Temel yok bina tutmuyor...Osmanlı biteli çok oldu cancağazlar...Almanya yerle birdi.

  Bilgi tarihsel güçtür ve o gücü kesmeyeceksin...Japonya'da adamlar babadan oğula 1000 senedir kaligrafi yapıyor. Sen bunu kesersen ortaya toki gibi sonuçlarına katlanırsın. Ondan sonra oradan buradan arak tasarımlar, bilgiye saygı yok, emek kültürü gelişmemiş, kim kimi söğüşlerse, Start-up yatırımcı, briefler, türkishenglish tuhaf insanlar....Patron kalleş...bak nelere mal oluyor. Ondan sonra sadece halı satabiliriz, neden?Google çıkar mı? Çıkar canım çıkar google çıkar, ne için başlamışlardı tez projesimiydi. Abi yok, gelir kalemlerini görmek lazım para vermeyiz.

  Anadolu kaç bin yıllık medeniyet bölgesi, gelmeyen yaşamayan yok.Ama sor bir janjanlı ablaya Göbekli Tepe nedir diye Piirsing diyebilir. der haberi yok Ama ortada tuhaf bir yapı ortaya çıkmış her yeri akıyor. Sanayide uçak yapıp uçurmaya çalışıyoruz, bilgi olmadan uçar mı?

  Kimse kimseye Osmanlı torunu ol demiyor, ama reddetmeyin. Bilgi tarihle gelir o beğenmediğin ve kestiğin süreç bizi bu hale getirdi. Kesmeyenlere ne oldu? Onlarda aynı oldu. O yüzden Rum'da olurum, osmanlı da sanane...

  Gidin google yapın şimdi...Tuhaf toplumuz...Kime anlatıyorum yahu ben...Nerde lan buzlu kovam. Als

  1. Yine Aynı Bir Okur Yine Aynı Bir Okur

   Günlerdir anlatmak istediklerimi net bir şekilde aktarmışsınız, teşekkür ederim şahsım adına. Bursa'lının anlatım tarzı işte farkı :)

   1. Pashazade Ragıp Pashazade Ragıp

    Ben teşekkür ederim üstadım ilginize...Bursa'lı değilim ama Bursalı'da olurum:) Aslında burada konu Osmanlı'dan ziyade bilgi toplumunu ve süreçleri aksettirmeye çalıştım, tabii elimden geldiğince...Bu konuda medya organlarımdan bir yazı hazırlamak zorundayım sanırım. Zira gençlerimize naçizane az da olsa katkıda bulunmak gerekir. Burada eleştiri var fakat iyi niyetle yazılmıştır. Çünkü genç arkadaşlara yardımcı olmak zorundayız. Bu mesleki açıdan bile sorumluluğumuzdur. Sevgiler...

 30. ingiltere ve bir çok avrupa ülkesinde kraliyet temsilide olsa var. Anayasalarında bu geçiyor. Dolayısı ile legal bir tanım. Ancak Türkiye cumhuriyetinde hanedan gibi bir kavram yok. ilk anayasada kaldırıldı. Bu nedenle ingilizlerde haber oluyor bizde olunca olay oluyor şeklinde yorum yapmanız doğru değildir. Türkiye'nin yapısı gereği bu tarz nüanslar çok önemlidir. Türkiye hızla kutuplaşan bir ülkedir. Önümüzü bakmamızda fayda var eski defterler ülkeye zarar veriyor.

  1. Aynen katılıyorum.. Herkes eşittir.. Aynı siteyi Nilhan Osmanoğlu değil de Nilhan Yılmaz diye sıradan bir insan yapsaydı, ben gene kötü derdim. Burada daha yolun başında diyen destek veren herkes de inanılmaz derecede kötülerdi.

   Buradaki tartışma zaten bu yüzden büyüdü.. Yazık...

 31. TR DE 4,053 alexa değerini bu kadar fırlatan nedir maddi güç müdür?Yoksa gerçekten satış yapıyormu bu site bizim sitemizde 29999 ürün var çok eski bir firmayız satışlarımızda yüksek alexa değerimiz o kadar fırlamadı 10 tane ürün ile bu site bu kadar rank alabilir mi çok merak ettim :)

  1. aktifsepet.com sizin mi? Alexa'ya göre sizin sitede bir üyenin ortalama kalma süresi 26 dk sultandan.com da 1 dk 46 sn . Trafiğin %42si Facebook'tan geliyor. Muhtemelen Osmanlı seven gruplarda insanlar bu siteyi paylaşmıştır. Siz de bir Facebook sayfasıyla viral olarak yayılabilirsiniz. Başarılar..

 32. Osmanlı Ürünleri Var Osmanlı Ürünleri Var

  KİMSE MERAK ETMESİN, ben kendilerine ürün noktasında Osmanlı ürünlerinin tedariğini sağlamayacağım anlaşırsak eğer sultandan.com ile, Bir de sitenin tasarımı var onu da başkası üstlensin. Saygılar

  1. Osmanlı Ürünleri Var Osmanlı Ürünleri Var

   Sağlayacağım.

 33. Ürün noktasında kendileri ile iletişime geçtik