Brand-Store, e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiren yeni bir girişim
E-Ticaret

Brand-Store, e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiren yeni bir girişim

 • Brand-Store.com,  e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiren ve gelir ortaklığı modelini denemek isteyen yeni bir girişim.

Brand-Store.com,  e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiren ve gelir ortaklığı modelini denemek isteyen yeni bir girişim. Online satış kanallarını kullanan marka ve mağazaları bir araya getiren platform, giyimden ev tekstiline, mobilyadan elektronik aksesuarlara kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Kullanıcıların tek bir platformda aradıkları "herşeyi" bulabildikleri bir ortam sunmayı amaçladıklarını söyleyen Brand-Store kurucusu Fulya Çimen, online alışveriş yapan "herkesi" hedeflediklerini belirtiyor.

Brand-Store.com geçtiğimiz Nisan ayında kurulmuş. Çimen, yaklaşık beş aydır aktif olan sitede bugün 4 binin üzerinde markanın bulunduğunu söylüyor. Brand-Store'un hedefi ürün sayısını 2 milyon adete çıkarmak ve önümüzdeki üç yıl içinde online alışverişin ana sayfası olmak.

brandstore 2

Brand-Store.com arama odaklı bir site olarak kurgulanmış. Sitede, arama fonksiyonunun işleyişi sadece ürün isimlerinde/tanımlarında geçen kelimelerin taranması ile değil ürünlerin manuel olarak atandığı filtrelemeler içinde de yapılıyor. Kullanıcıların aradığını kısa sürede bulması ve en kısa sürede satın alma noktasına yönlendirilmesi sitenin temel çalışma prensiplerinden biri. Marka, mağaza, cinsiyet, renk, kategori ve fiyat aralığı seçenekleri kullanılarak, sadece  ürün grubu ya da tek bir ürün ile ilgili arama yapılabiliyor veya ürün özelliklerini girerek arama kutusu kullanılabiliyor.

Fulya Çimen, Brand-Store.com’da alışverişi sonuçlandırmanın ve markanın kendi websitesine gitmenin affiliate sistemi kullanan birçok e-ticaret sitesine göre daha kolay olduğunu söylüyor. Bu şekilde farklılaşmak isteyen Brand-Store, markaları gruplama sistemi içinde sunuyor.

brand store 3

Brand-Store, gelirlerini affiliate modelinde elde ettiği komisyonlardan sağlıyor. Site üzerinde alışveriş yapılmıyor, kullanıcılar doğrudan ilgili mağazaya yönlendiriliyor. Site, üyeliklerle bağlılık kazanmayı hedefliyor. Brand-Store'a üye olan kullanıcılar ürünleri favorilerine ekleyebiliyor ve ‘alarm’ butonu ile seçtikleri ürün indirime girdiği takdirde hemen haberdar olabiliyor.

Bugüne kadar MVK Trade & Invest'ten 350 bin liralık yatırım alan Brand-Store, bu alanda liderlik için yarışmaya hazırlanıyor. İncelemek isterseniz Brand-Store.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Yunus Emre Coş Yunus Emre Coş

  Vitringez'in kopyası olmuş

  1. Umut Acar Umut Acar

   Web tasarım trendlerini ve kullanılabilirlik hedefini takip eden site tasarımları her zaman birbirine benzemiştir. Özgün olmanın zor ve hatta e-ticaret söz konusu ise gereksiz olduğu bir alandan bahsediyoruz. Aksi halde full-width slider, fixed top navigation, grid / masonary mağaza indexi gibi pratik ve kullanışlı elemanları kullanmadan e-ticaret sitesi kurmak zorunda kalırsınız ki bu da kullanıcı alışkanlıklarına aykırı olur.

   Benim için e-ticaret sitesinin başarısı işlevsellik, temiz tasarım ve kullanıcı alışkanlıklarına uygunluk noktasında ortaya çıkıyor ki bu site de bence bunu yeterince başarmış.

   Ayrıca yanlışım varsa düzeltin ama vitringez'İn tasarımı, bu sitenin yayın tarihinden çok daha sonra değişti diye biliyorum. Yakın tarihe kadar eski tip bir e-ticaret sitesinden farklı değildi dolayısıyla eğer mutlaka biri diğerinin kopyası diyecekseniz bile söylediğinizin tam ters yönünde bir benzerlik var demek gerekir.

 2. Cahit Erk Cahit Erk

  Gelir Ortakları affiliate sistemine üye olup mağazalarım xml'ini sitesine entegre eden herkes "alışverişin ana sayfası", "modanın google"'ı olma peşinde. Birbirinin aynı kopya siteler. Başarılar :)

 3. Sayın Fulya Çimen'e birisinin çıkıp "online alışveriş yapan “herkesi” hedeflediklerini" böyle hedef kitlenin olamayacağını söylemesi gerekiyor. Burada sorulması gereken en önemli soruya cevap vermek lazım "Ben sizi niçin alışverişin ana sayfası kabul edeceğim" diğerlerinden farklılığınız ne?

  1. Murat Özbaşaran Murat Özbaşaran

   Kesinlikle haklısınız..