Kadınlar için özel sosyal ağ: Women.com

Kadınlar için özel sosyal ağ: Women.com

Sadece kadınlara hitap eden ve erkeklerin kabul edilmediği bir sosyal ağ düşünün, belki de erkeklerden arındırılmış bir Facebook...

Women.com sitesi aslında tam da bu fikirden yola çıkarak ortaya çıkıyor. Kadınların birbirleri ile online ortamda rahatça konuşabilecekleri, erkeklerin olmadığı bir sosyal ağ ortamı.

Girişimin arkasında ise eski bir Facebook çalışanı var. Susan Johnson tarafından kurulan Women.com'un CEO'luk koltuğunda da Johnson oturuyor. Women.com'un diğer kurucu ortağı ise CTO görevinde Neal Kemp bulunuyor.

women-ekran-goruntusu-1

Susan Johnson'a göre kadınlar sosyal ağlarda nüfus olarak erkeklere nazaran daha kabalık. Bunu Facebook'un üyelerinin yüzde 58'inin, Pinterest'in üyelerinin yüzde 84'ünün kadın olduğunun altını çizerek açıklıyor. Women.com'un avantajı ise sadece kadınlara özel bir ortam sağlıyor olması olacak. Kadınlar, merak ettikleri konuları hakkında birbirlerine soru sorabilecek.

women-ekran-goruntusu-2

Şimdilik sadece davet usulü ile çalışan kadınlara özel sosyal ağ Y Combinator'dan destek almış durumda. Women.com, beta aşamasından çıktığı zaman Facebook Connect ile çalışacak ve üyelerin erkek mi yoksa kadın mı olduklarını buna göre tespit edecek. Yani Facebook profilinize göre sizi siteye üye yapacak, erkekler ise Women.com'a giriş yapamayacaklar.

women-ekran-goruntusu-3

Bunun dışında kendi içerisinde de bazı metodlar kullanarak erkekleri dışarıda bırakabileceğini düşünebileceğimiz site amacına ulaşırsa, pek çok kadını bünyesinde birleştirecek ve özellikle hedef kitlesi kadın olan markaların reklam vermek için can attığı bir topluluk haline gelecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.