WordPress yeni sürümü Benny ile daha iyi bir bloglama deneyimi sunuyor

WordPress yeni sürümü Benny ile daha iyi bir bloglama deneyimi sunuyor

Wordpress'in kurucusu Matt Mullenweg, yeni Wordpress sürümünün yayınlandığını Wordpress'in resmi blogu üzerinden duyurdu. Benny isimli yeni sürüm daha iyi bir yazım deneyimi ve blog yönetimi sunuyor.

Mayıs ayında 160 milyon dolar yatırım alan Automattic'in ana ürünü olan Wordpress, yeni sürümde medya içerikleri sonsuz bir dizilimle sunuluyor. Daha iyi detaylarla birlikte görüntüleme ve düzenleme tarafında da iyileştirmeler yapılmış.

Yazıya içerik gömmek artık çok basit

Yazı içerine bir kod gömmek ise artık son derece basit. Bir Youtube videosunu veya bir Twitter iletisini yazıya yerleştirmek için sadece bağlantıyı yapıştırmak yeterli. Aynı zamanda bu yenilik yerleştirilen içeriklerin gerçek görüntüsünü de sunuyor. Yani yazı önizlemesi yapmaya gerek kalmıyor. Youtube'dan çalma listesi eklemek gibi diğer bu konuda yapılan yenilikler şurada açıklanıyor.

Yazı yazma deneyimini de daha düzgün ve rahat bir noktaya getiren Wordpress, kullanıcıların yazı yazarken başka şeylerle ilgilenme şansını biraz daha azaltmaya çalışmış. Ücretsiz ve açık kaynaklı Wordpress eklentilerinin sayısı 30 bine ulaşmış ve WordPress 4.0 ile bu bölümde de yeni ölçümler, daha iyi bir arama ve görsel gezinme deneyimi sunuluyor.

Wordpress kullanıcısıysanız otomatik güncellemeyle veya wordpress.org/download adresinden indirerek yeni sürümü deneyebilirsiniz.

Wordpress kısa süre önce bir güvenlik eklentisini de satın almıştı ve Wordpress Benny içinde güvenlik konusunda da iyileştirmeler yapılacağını düşünebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.