Siterobot.com market bölümü ve AWS teknoloji ortaklığıyla geliştiricilere hizmetler sunmaya devam ediyor
Girişim

Siterobot.com market bölümü ve AWS teknoloji ortaklığıyla geliştiricilere hizmetler sunmaya devam ediyor

Sizlere web sitesi ve dijital ürün yeni pazar yeri olarak tanıttığımız Siterobot.com'un aradan geçen 16 ay içinde bir çok yeniliğe imza attığını öğrendik. Kendini web sitelerinin geliştirilmesine dönük farklı hizmetler sunmaya adayan Siterobot bu alanda ciddi bir ilerleme kaydetmiş.Site Robot'un bugün sunduğu hizmelere geçmeden önce biraz rakamlara göz atalım. Üye sayısını 7.500'ün üzerine çıkaran Site Robot'ta 2.500'e yakın aktif satıcı bulunuyor. Yayına alınan 14 binden ilanın 3.300'ü aktif durumda ve son 3 aylık periyotta ilanların yüzde 30,5'i satışa dönüşmüş. Bu yılki ilanların toplam satış değeri geçen yıla göre yüzde 24.5'lik artışla 124 bin TL'yi geçmiş.Platformda kabul edilen teklif sayısı haftada ortalama 150 ve pazaryerinde açılan ilanların yüzde 27'si açık arttırma, yüzde 73'ü ise özel satış tipinde. Kısacası Site Robot dar bir kitleye hitap ettiği için çılgınca bir büyüme içinde değil ama kendini devamlı geliştiriyor olması bu büyümenin yeterli olduğunu gösteriyor.Markette birbirinden faydalı araçlarPazaryeri oluşumundan hemen sonra 'kullandığın kadar öde' modeliyle bir market bölümü açan Site Robot kurucuları, bu bölümde 10 TL'den başlayan fiyatlarla çeşitli hizmetler sunmaya başlamış. Tasarım hizmetleri, çeşitli SEO araçları ve içerik üretimine dönük ürünler marketten bir kaç örnek. İlk dikkatimi çeken araçlardan 'Kopya İçerik Denetleyicisi' ise açıklamaya gerek duyduğum bir araç.siterobot.comKopya içerik denetleyicisi; bir siteyi veya belirtilen bir URL içeriğini tarayarak, hangi web sitesi tarafından alıntı yapılmış veya kopyalanmış olduğunu bulmak ve ayrıntılı rapor almak mümkün. Böylece kullanıcılar ilgili içeriğin özgünlüğünü kontrol altına alabiliyor, korsan veya kopyacıları belirleyebiliyor. Daha çok literatür öncelikli meslek grupları yayıncılarıyla aktif yazarlar tarafından tercih edildiğini öğrendiğimiz bu araç Plagiarism algoritmasını bir bulut altyapısı üzerinden kullanıyor.Bulut servislerde Amazon Web Services teknoloji ortaklığıMarketteki tüm araçlarla web sitesi sahiplerinin daha iyi noktalara gelmesini isteyen Site Robot'un odaklandığı bir diğer önemli bölüm ise bulut (cloud) servisler. "Kendi veri merkezini oluştur" sloganıyla geliştiricilere, web girişimcilerine ve sunucu pazarına hitap eden KOBİ'lere ulaşmak isteyen girişim bu alanda AWS teknoloji ortaklığı ile güçlü bir giriş yapıyor.

siterobot.com webmaster girisimci pazar yeri cloud bulut sunucuSite Robot kurucu ortaklarından Doğu Gürdal'dan aldığımız bilgiye göre AWS iş ortaklığı programı Türkiye'de şu anda bir başka firma daha tarafından kullanılıyor ve bulut etiketiyle VPS satışlarının yapıldığı bir pazarda bu hizmet ciddi bir rekabet anlamına geliyor.AWS'yi bağımsız olarak kullananların bileceği üzere, Amazon'un bu güçlü altyapısı esnek ve ekonomik bir sunucu ağı oluşturmanızı sağlıyor ve dünya devleri tarafından da kullanılıyor. Site Robot, bu teknoloji temsilciliğiyle daha fazla yerli girişimcinin AWS'den faydalanmasına aracılık ediyor ve Webrazzi okuyucuları için de bir fırsat sunuyor.Eylül ayı boyunca tüm bulut servislerinde yüzde 25 oranında bakiyeye geri yükleme için 'webrazzi' kodunu kullanmanız yeterli olacak.Son olarak şunu da eklemeliyim ki; Site Robot girişimcilere zaman ve ekip yönetimi açısından değerlendirildiğinde oldukça faydalı hizmetler sunuyor. Tabii bu değerlendirmeyi benzer hizmetlerle ücret karşılaştırması yapmadan söylüyorum. Eğer web siteleriniz veya girişimleriniz için zaman ve teknik eksikliğiniz varsa (ücret kıyaslaması yaparak) Site Robot vb. pazarlara bakmayı ihmal etmeyin.
Yorumlar (5)
 1. Engin Apaydın Engin Apaydın

  Sonunda dünya standartında gerçek bir cloud hizmeti alabilecek olmamız sevindirici.

  Saatlik ücretlendirme opsiyonu sunmasını beğendim. 3 gün kullanmam gereken yüksek özellikli bir makina için 30 gün parası ödemeden alnızca 3 gün parası ödeyebilecek olmam güzel. Diğer sunucu hizmetleride bu şekilde olmalı.

 2. Hulleci Hulleci

  Çok geçerli bir proje kendilerini tebrik ediyorum.

 3. site robot çok başarılı bir proje. ilk duyduğumdan beri takip ediyorum. sürekli yeni hizmetler sunuyorlar. sundukları hizmetlerin tamamı göz önünde bulundurulduğunda hedef kitlesi bana göre o kadar da dar değil. sadece biraz daha tanıtıma ihtiyaçları var.

  piyasada çok daha başarısızı projeler yatırım alırken site robot'un neden yatırım almadığını da ayrıca merak ediyorum. underrated bir proje bana göre. yatırım almama acaba sahiplerinin bir kararı mı yoksa bu proje gözden kaçıyor mu.

 4. Sürekli ticaret yaptığım bir platform bence tek kusurları tasarım ları kötü

 5. temmuz 2019 itibarı ile kapalı olan bir sitedir. Güncelleme yapılabilir.