Petfriends.social: Sokak hayvanlarını sahiplendirmeyi amaçlayan sosyal ağ

Petfriends.social: Sokak hayvanlarını sahiplendirmeyi amaçlayan sosyal ağ

Türkiye'de kâr amacı gütmeyen girişimlere pek sık rastlamıyoruz. Bu alandaki nadir girişimlerden biri olan Petfriends.social gibi genç girişimcilerin projelerini gördükçe sizinle paylaşmak istiyoruz.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği eğitimine devam eden Oğuzhan Cerit tarafından kurulan PetFriends, farklı alan adı uzantısıyla hemen dikkat çekiyor ama asıl değerli tarafı evcil hayvan sahiplerini bir araya getirerek sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşamasına aracılık etmek.

3 ay kadar önce fikir tohumlarını yeşerten Oğuzhan, bugün gelinen noktada sosyal bir ağ kurmayı başarmış. Mobil tarayıcılarla uyumlu tasarımıyla havyan dostlarına ulaşan PetFriends.social, kullanıcılarına soru-cevap paylaşımı, mesajlaşma, ilan bırakma gibi en işe yarar özellikleri sunuyor.petfriends.social evcil hayvan sokak hayvanlari sahiplendirme 2

Sitede veterinerler listelenmeye başlanmış ve evcil hayvan mağazaları da yakında eklenecek. Diğer yandan tüm ziyaretçiler üye olmadan site içeriğine erişebiliyor ama soru-cevap kısmına katkıda bulunmak vb. özellikler için siteye üye olmak gerekiyor.

Kâr amacı gütmediği için mevcut masraflar için bağışa kapı aralayan girişimcimiz yapılan bağışların yüzde 90'ının da sokak hayvanlarına harcandığını ifade ediyor. Petfriends'in bundan sonraki macerasında hem bir internet girişimi olması açısından hem de amaçları doğrultusunda sizlerden en azından paylaşım anlamında destek göreceğini umuyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.