Emlaktown.com web sitesi üzerinden alıcıyla satıcının pazarlık edebileceği sistemi devreye aldı
Girişim

Emlaktown.com web sitesi üzerinden alıcıyla satıcının pazarlık edebileceği sistemi devreye aldı

Almanya'da 2009'da kurulduktan sonra Türkiye'ye adım atan Emlaktown tasarımsal yenilenmeyle birlikte dikkat çeken bir yeniliğe imza attı. İlanla ilgilenen kişiyle ilan sahibinin pazarlık edebileceği sistemi devreye alan Emlaktown, kişilerin telefonla iletişime geçerek zaman kaybı yaşamasını engelleyerek kendi platformu üzerinden sürece hizmet sağlamış olacak.

Tasarımsal yenilemeyle sadeliği dikkat çeken sitenin pazarlığı mümkün kılan sistemiyle devam edelim. Satış rakamının altına yerleştirilen teklif ver butonu ilanla ilgilenen kullanıcının belirlediği fiyatı girmesiyle teklif ilan sahibine düşüyor ve ilan sahibi isterse yeni bir fiyat teklifiyle kullanıcıya geri dönüş yapabiliyor.

Yazılım süreci çok zor olmamasına karşılık sürece kolaylaştırması ve ilanı gören kullanıcının en azından teklif verme işlemiyle ilgilenerek müşteriye dönüştürülme ihtimalini artırmasıyla dikkat çekiyor. Teklif ver servisi ilanla ilgilenenlerin haricinde emlakçıların web dünyasına ne kadar alıştığını da ortaya çıkarıyor.

İlgilenenler buradan Emlaktown'a ulaşarak teklif verebilir veya aşağıda test ettiğim ekran görüntüsünü de göz atabilirsiniz.

emlaktown-teklif

Yorumlar (9)
 1. Kimse internet üzerinden emlak için pazarlık yapmaz.

 2. Metin Acar Metin Acar

  Türkiye'de pazarlık (maalesef) sadece yüzyüze yapılabilir. Bu özelliğin hiçbir fayda sağlamayacağını düşünüyorum, canı sıkılan 10 liralık mülke 1 lira teklif verir, at ile eşek ile takas olur mu diye sorar. Kısaca, olumsuz sonuçlar doğurur.

  1. Bunun nesi maalesef? Robot degiliz insaniz, tabii ki yuzyuze insan gibi pazarlik yapariz.

   1. Metin Acar Metin Acar

    Maalesef olmasının sebebi "sadece" olmasından kaynaklanıyor. Elbet tabi yüzyüze pazarlık yapılabilir. Ancak, karşısındakine güvenen bir toplumda pazarlık yapılacaksa telefonla, mesajla hatta dumanla bile yapılabilir. Bizdeki "sadece yüzyüze" alışkanlığı güvensizlikten geliyor. Bu yüzden: maalesef.

 3. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  Pazarlık "doğası gereği" karşındaki insanın psikolojisine, mimiklerine, samimiyetine ve daha bir dünya şeye göre anlık manüple ettiğin bir diyalogtur, internetten yaptırmaya çalışmak bunun için efor harcamak üzerine bir de sistem geliştirmek israftır; zira "eşyanın tabiatı" na aykırıdır.

 4. Pratikte Türkiye'de işe yaramasa da güzel bir özellik olmuş.

 5. bu hizmet mi pazarlıkta zaman kaybını önleyecek? telefondan daha hızlı bir iletişim şekli var mı acaba? teklifi ver bekle cevap gelsin...

 6. Onerkaya Onerkaya

  özellik olarak güzel fakat :) pratikte hiç işe yaramaz. direk iletişim daha etkilidir.

 7. Recepgundogdu Recepgundogdu

  Emlak sektöründe siteler artık farklı arayışlar içine girdi nereden bir fazlasını yapabilirim diye düşünüyorlar artık.. Bir faydası olmaz ama yine de emeği geçenleri tebrik etmek lazım...