Sahibinden.com usta hizmetleri için online ilan servisini açtı
Arama
E-Ticaret

Sahibinden.com usta hizmetleri için online ilan servisini açtı

Sahibinden usta

Usta hizmetleri için online seri ilanlar yayınlayan siteler arasına Sahibinden.com da katıldı. “Hizmetler” kategorisini güncelleyen Sahibinden.com üzerinden ustalık gerektiren işler için de arama yapmak mümkün hale geldi.

Henüz beta sürümünde olan sayfa arama odaklı olarak tasarlanmış. Türkiye genelinde arama yapılabilecek şekilde geliştirilen sitede arama sonuçları şu anda yalnızca İstanbul’la sınırlı. (Güncelleme: Haberin yayınlanmasından iki gün sonra, sayfa Türkiye genelinde arama yapılabilir duruma geldi). Ev tadilatı ve dekorasyon, nakliye, araç servis ve bakımın yanında düğün ve etkinlik hizmetlerinin ön planan çıkarıldığı sayfada sürücü kursundan tecüman bulmaya, çilingirden dans organizasyonuna kadar çok farklı konularda hizmet verenlerle ilgili sonuçlara ulaşılabiliyor.

Hizmet veren kurum ya da kişilerin iletişim bilgilerine ulaşmanızı sağlayan Sahibinden.com’da diğer kullanıcı yorumlarını/puanlarını görebiliyor ve dilerseniz aldığınız hizmetle ilgili yorum bırakabiliyorsunuz. Hizmet verenler için ücretli sunulan ilan servisine 2015 yılına kadar üye olanların bu ücretten muaf olacağı belirtiliyor.

Sahibinden.com’un hizmetler için geliştirdiği bu “yeni vitrin”, İş, Servis ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer‘in belirttiği gibi, siteden ürün alan kullanıcılarının ilgili bakım veya onarım servislerini yine Sahibinden.com üzerinden bulmasını sağlayabilecek bir yenilik.

Sahibinden.com’un bu alana girişi, rekabete de yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Hatırlayacağınız gibi, Ekolay, geçtiğimiz Ocak ayında baştan yenilerek usta hizmetleri için online bir ilan servisi haline gelmişti. Ustalar için bir pazar yeri olarak konumlansa da ehil.com, Sahibinden.com’un dolaylı da olsa rekabet edeceği girişimlerden biri olacak.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (14)
 1. Selim dedi ki:

  Bu tarz haberlerde tüm rakipleri saymanız güzel olmaz mı?
  armut.com da bu alandaki oyunculardan biri degil mi?

 2. Mustafa zâhir dedi ki:

  Armut varsa teklifborsasi.com da var

 3. Murtaza Beyce dedi ki:

  Aynen selim bey birde http://www.ustasiburada.com var son zamanlarda çok kez karşılaştığım ayrıca sadece istanbul gibi bir sınırlamada göremedim her geçen gün il bazında ilanlar artmaya devam ediyor. armut.com ve ehil.com teklif usulünde çalışıyor bakalım sahibinden ne yapacak? Merak konusu?

  1. Mehmet Cengiz dedi ki:

   ustasiburada baya başarılı görünüyor.

 4. araclar.co dedi ki:

  Tom Peters – Vay Canına Dedirtmek (2006) kitabının 81. sayfasında, De-Mar hizmet şirketinin patronuna şirket çalışanlarının neden kısa saçlı. sakalsız ve kısa favorili olduklarını sorduklarında şöyle cevaplıyor Başkan:

  “Onların bir işadamı gibi düşünmelerini istiyorum, bir cehennem zebanisi gibi gecenin ikisinde yaşlı bir hanımefendinin evine gitmelerine izin veremem.”

  Tom Peters, De-Mar’ın başarısını ise şöyle tanımlıyor:

  “Her tesisat, ısıtma ve klima şirketi çalışanlarını haftada üç kez eğitime sokmaz, komisyon üzerinden sınırsız bir gelir sunmaz ve onları kişisel gelişim seminerlerine göndermez ya da karı paylaşmaya dönük bir planları yoktur.”

  Hikaye 1991 yılının California’sında. Ben hala ülkemde bu kaliteyi göremiyorum. Sizce neden?

 5. İlker Güldalı dedi ki:

  Halbuki söyleseler böyle bir işe gireceklerini uzmaneli.com alan adını onlara ayarlardım. Konuya uygun olurdu.

 6. serdar92 dedi ki:

  Kazanabileceğimiz bir sektördü yakında giriş yapmayı düşünüyorduk. Ancak sahibinden sağolsun yerli webmasterların ekmeğine haber sitelerinden sonra birde onlar taş koydu.

 7. Fatih AKINCI dedi ki:

  sahibinden .com kendi işine odaklansın bence ev,oto ilan sitesi olarak biliniyor bu imajı değiştirmesine gerek yok hatta GeT adıyla kullandığı alışveriş komisyonculuğunu bile yapmasın bunu layiği ile yapan gg ve sanal pazar var zaten.

 8. Akalem dedi ki:

  Fatih beye katılıyorum herkes kendi işini laiki ile yapsa yeter 🙂 Sahibinden.com’un ölü doğan projesi olabilir bu hizmet kategorisi

 9. Kutlu dedi ki:

  Projeler gibi bu da fail olur.

 10. armut.com’un lafının geçmemesi özel bir tercih mi? bu bir advertorial mi, öyle bir şey göremedim de…

 11. enbüyük rakiplerinin ekolay.net ve ehil.com oldugundan bahsedilmiş burada ki haberde de.
  http://www.milliyetteknoloji.com/sahibindencomun-yeni-hizmeti/detay/

 12. Usta dedi ki:

  (teklifgonder.com) Teklif Gönder ‘de beta yayına girecekmiş, bu alanda epey yatırım oldu..

 13. işimdüştü dedi ki:

  madem iş reklam yorumuna dönmüş bende yazayım. Sahibinden ilan konusunda gayet iyi ancak usta hizmetini daha çok firma rehberi gibi yapmış gördüm.

Bir Yorum Yazın