Sahibinden.com usta hizmetleri için online ilan servisini açtı
E-Ticaret

Sahibinden.com usta hizmetleri için online ilan servisini açtı

Usta hizmetleri için online seri ilanlar yayınlayan siteler arasına Sahibinden.com da katıldı. "Hizmetler" kategorisini güncelleyen Sahibinden.com üzerinden ustalık gerektiren işler için de arama yapmak mümkün hale geldi.

Henüz beta sürümünde olan sayfa arama odaklı olarak tasarlanmış. Türkiye genelinde arama yapılabilecek şekilde geliştirilen sitede arama sonuçları şu anda yalnızca İstanbul'la sınırlı. (Güncelleme: Haberin yayınlanmasından iki gün sonra, sayfa Türkiye genelinde arama yapılabilir duruma geldi). Ev tadilatı ve dekorasyon, nakliye, araç servis ve bakımın yanında düğün ve etkinlik hizmetlerinin ön planan çıkarıldığı sayfada sürücü kursundan tecüman bulmaya, çilingirden dans organizasyonuna kadar çok farklı konularda hizmet verenlerle ilgili sonuçlara ulaşılabiliyor.

Hizmet veren kurum ya da kişilerin iletişim bilgilerine ulaşmanızı sağlayan Sahibinden.com'da diğer kullanıcı yorumlarını/puanlarını görebiliyor ve dilerseniz aldığınız hizmetle ilgili yorum bırakabiliyorsunuz. Hizmet verenler için ücretli sunulan ilan servisine 2015 yılına kadar üye olanların bu ücretten muaf olacağı belirtiliyor.

Sahibinden.com'un hizmetler için geliştirdiği bu "yeni vitrin", İş, Servis ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer'in belirttiği gibi, siteden ürün alan kullanıcılarının ilgili bakım veya onarım servislerini yine Sahibinden.com üzerinden bulmasını sağlayabilecek bir yenilik.

Sahibinden.com'un bu alana girişi, rekabete de yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Hatırlayacağınız gibi, Ekolay, geçtiğimiz Ocak ayında baştan yenilerek usta hizmetleri için online bir ilan servisi haline gelmişti. Ustalar için bir pazar yeri olarak konumlansa da ehil.com, Sahibinden.com'un dolaylı da olsa rekabet edeceği girişimlerden biri olacak.

 

Yorumlar (14)
 1. Bu tarz haberlerde tüm rakipleri saymanız güzel olmaz mı?

  armut.com da bu alandaki oyunculardan biri degil mi?

 2. Mustafa Zâhir Mustafa Zâhir

  Armut varsa teklifborsasi.com da var

 3. Murtaza Beyce Murtaza Beyce

  Aynen selim bey birde www.ustasiburada.com var son zamanlarda çok kez karşılaştığım ayrıca sadece istanbul gibi bir sınırlamada göremedim her geçen gün il bazında ilanlar artmaya devam ediyor. armut.com ve ehil.com teklif usulünde çalışıyor bakalım sahibinden ne yapacak? Merak konusu?

  1. Mehmet Cengiz Mehmet Cengiz

   ustasiburada baya başarılı görünüyor.

 4. Tom Peters - Vay Canına Dedirtmek (2006) kitabının 81. sayfasında, De-Mar hizmet şirketinin patronuna şirket çalışanlarının neden kısa saçlı. sakalsız ve kısa favorili olduklarını sorduklarında şöyle cevaplıyor Başkan:

  "Onların bir işadamı gibi düşünmelerini istiyorum, bir cehennem zebanisi gibi gecenin ikisinde yaşlı bir hanımefendinin evine gitmelerine izin veremem."

  Tom Peters, De-Mar'ın başarısını ise şöyle tanımlıyor:

  "Her tesisat, ısıtma ve klima şirketi çalışanlarını haftada üç kez eğitime sokmaz, komisyon üzerinden sınırsız bir gelir sunmaz ve onları kişisel gelişim seminerlerine göndermez ya da karı paylaşmaya dönük bir planları yoktur."

  Hikaye 1991 yılının California'sında. Ben hala ülkemde bu kaliteyi göremiyorum. Sizce neden?

 5. İlker Güldalı İlker Güldalı

  Halbuki söyleseler böyle bir işe gireceklerini uzmaneli.com alan adını onlara ayarlardım. Konuya uygun olurdu.

 6. Serdar92 Serdar92

  Kazanabileceğimiz bir sektördü yakında giriş yapmayı düşünüyorduk. Ancak sahibinden sağolsun yerli webmasterların ekmeğine haber sitelerinden sonra birde onlar taş koydu.

 7. sahibinden .com kendi işine odaklansın bence ev,oto ilan sitesi olarak biliniyor bu imajı değiştirmesine gerek yok hatta GeT adıyla kullandığı alışveriş komisyonculuğunu bile yapmasın bunu layiği ile yapan gg ve sanal pazar var zaten.

 8. Fatih beye katılıyorum herkes kendi işini laiki ile yapsa yeter :) Sahibinden.com'un ölü doğan projesi olabilir bu hizmet kategorisi

 9. Projeler gibi bu da fail olur.

 10. Dıdeydedayday (@checkhill) Dıdeydedayday (@checkhill)

  armut.com'un lafının geçmemesi özel bir tercih mi? bu bir advertorial mi, öyle bir şey göremedim de...

 11. Şaban Dinç (@sabandinc2) Şaban Dinç (@sabandinc2)

  enbüyük rakiplerinin ekolay.net ve ehil.com oldugundan bahsedilmiş burada ki haberde de.

  http://www.milliyetteknoloji.com/sahibindencomun-yeni-hizmeti/detay/

 12. (teklifgonder.com) Teklif Gönder 'de beta yayına girecekmiş, bu alanda epey yatırım oldu..

 13. Işimdüştü Işimdüştü

  madem iş reklam yorumuna dönmüş bende yazayım. Sahibinden ilan konusunda gayet iyi ancak usta hizmetini daha çok firma rehberi gibi yapmış gördüm.