Bir dönemin efsanesi Ekolay yenilendi, usta bulma platformu oldu
Arama
Yenilikler

Bir dönemin efsanesi Ekolay yenilendi, usta bulma platformu oldu

ekolay90’ların sonunda internet sağlayıcısı olarak hizmet vermeye başlayan ekolay dönemin oyuncuları Superonline ve İxir’le birlikte değişimini devam ettirdi. Süreç boyunca İxir sahneden silinirken ekolay haber, magazin ve eğlence portalı olarak hizmet vermeyi sürdürdü. Ekolay bu haftadan itibaren artık ustalar için seri ilan sitesi olarak yoluna devam ediyor.

Usta arayanlara Hürriyet’in halihazırda var olan ilan gücüyle farklı bir soluk getirebilecek ekolay‘ın alan adının yeni amacına çok uygun olması dikkat çekiyor; slogan da bu paralelde ‘her işin ekolayı’ olarak belirlenmiş. Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen ekolay’ın tamirat, tesisat, nakliyat gibi ustalık gerektiren konularda hizmet vereceğini hazırladığı tanıtım videosundan anlayabiliyoruz.  ekolay-ekran-goruntusu

Anasayfada tanıtım videosunun haricinde şu an için tek sayfa bulunuyor. Geleneksel medyanın dijitale geçiş sürecine ilişkin önemli bir iddiayı barındıran videoda özellikle seri ilanların işlevlerini yitirdiğine gönderme yapılarak ekolay’ın hizmet almak isteyenlere ‘anlık iletişim’ sağladığı belirtilmiş.

Hizmet almak ve vermek isteyenleri buluşturmayı amaçlayan platformun yeterli hizmet sunucu sayısına ulaştıktan sonra açılacağını tahmin ediyoruz. Mobil uygulamaları haber içeriğiyle hala yayında olan ekolay’da haberlere ulaşmadan önce uygulamanın uyarı verdiğini de belirtelim.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (15)
 1. Bulut Korkmaz dedi ki:

  ekolayın Kemal Sunal’lı reklamlarını hatırlayıp bir hüzünlendim.

 2. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  Ekolay uzun süredir gerilemekteydi. Usta / Uzman ile müşteriyi buluşturan platformlar çoğalmışken bu sektöre girmek konusunda geç bile kaldılar. Ama fikir ve site ismi çok uygun…

 3. iHüseyin dedi ki:

  Herkes bu işe niye giriyor, çok mu kazançlı acaba?

 4. Yasin Coşkun dedi ki:

  Tamamen farklı bir hizmet, hürriyetin gücü ve desteğiyle çok iyi bir hizmet anlayışı bekliyorum.

 5. Ozan Karadağ dedi ki:

  Hürriyet işbirliğinden çıkabilecek başka fikir yoktu zaten, umarım dahada dibe çökmez.

 6. Sinan Uyanık dedi ki:

  Bence hürriyet google ı örnek alsa daha başarılı olur. Yeni girişimden ziyade aşama kaydetmiş maddi kaynağı olmayan projelere yatırım yapsa daha iyi işler yapabilir. Hem zaman kaybetmemiş olur hem de maddi kaynak arayarak körelen girişimcilere destek olur.

 7. critique dedi ki:

  ehil.com ve armut.com dan sonra bir homeadvisor.com kopyasi daha.

  1. fatinho dedi ki:

   bu gibi düşünceleri anlamıyorum. her sektörden sadece birkaç site olmak zorun da mı ? daha sonra çıkanlar neden hep kopya muamelesi göryor ?

   1. Volkan Küçük dedi ki:

    bence bu yazılara cevap bile vermeye değmez. Çünkü bu zihniyete göre hürriyet gazete çıkarmışsa başka gazete çıkarmaya gerek yok. Yahoo varken google yapmaya ne gerek var. Google gitmiş yahoyu kopyalamış. Gördüğün gibi yazacak çok şey var. O yüzden gülüp geç.

 8. Mehmet Yılmaz dedi ki:

  Doğan online nın internet te iş yapıp ta yılda 1 Tl kazandığı şirket var mı acaba?
  Biraz elle tutulurolan (kar ettiğine inanmıyorum) Hepsiburada yı Amazon a ne veriyorsa satıp bence bildikleri iş olan basına dönsünler

  Buralarıda internet ve eticaretten anlayanlara bıraksınlar

 9. Erdal Keskinsoy dedi ki:

  E bu videoyu kurusukurusuna vidyosundan calmislar, http://www.youtube.com/watch?v=TPR0NyldehQ

  1. HakanT dedi ki:

   Webrazzi takipçilerine gerçekten hayranım. Bu video için araştırmamı yaptınız, yoksa tesadüf mü? Tüm yorumları özenle okurum, ve bir yanlık bir çalıntı ya da alıntı varsa mutlaka afişe ediliyor. Hürriyet’te esinlenirse, gerçekten bizler büyük ustayız.

 10. mecnun dedi ki:

  Hürriyet’in internet tarafını yöneten kişi kimse derhal işini bırakmalı yaratıcı birisi getirilmeli yoksa bu projede fail olur. O kişi kimse internet sektöründen hiç anlamıyor. Bazen bir projeyi iyi noktaya gelebilmek için maddi güçten çok manevi bağlılık daha önemlidir. Doğuş grubu içinde aynı şeyleri söyleyebilirim. Para gücü ile sektörü domine ediyorlar onlardan çok daha başarılı olabilecek inanmış gençlerin önünü para gücü ile kapatıyorlar. Bu iki şirketin internet sektöründen derhal çıkıp gitmesi Türkiye’nin önünü açacaktır.

 11. eylos dedi ki:

  Sektoru bende merak ettim. Google internet zanneden bir ulkede homeadvisor tarzi siteler ne kadar surduruleblir ve ne kadar karli? Sonucta yemek sitesi ve moda sitelerinde oldugu gubu gibi surekli talep olmasi gerekmez mi?

 12. Siteyi armut.com a benzetmeniz oldukça yanlış bir düşünce tarzı. Sektörde olmadığınız için bilmiyorsunuz proje odaklı bakmayınız lütfen. Armut.com da üyeliğimiz mevcut ancak ekolay sayesinde daha fazla müşterimiz oldu sitelerden gelen yoğunluğu anlayabilmek adına 2 farklı numaramız mevcut.

  Bence bizleri düşünerek böyle güzel bir projeye imza atmaları harika oldu.

Bir Yorum Yazın