Bir dönemin efsanesi Ekolay yenilendi, usta bulma platformu oldu

Bir dönemin efsanesi Ekolay yenilendi, usta bulma platformu oldu

ekolay90'ların sonunda internet sağlayıcısı olarak hizmet vermeye başlayan ekolay dönemin oyuncuları Superonline ve İxir'le birlikte değişimini devam ettirdi. Süreç boyunca İxir sahneden silinirken ekolay haber, magazin ve eğlence portalı olarak hizmet vermeyi sürdürdü. Ekolay bu haftadan itibaren artık ustalar için seri ilan sitesi olarak yoluna devam ediyor.

Usta arayanlara Hürriyet'in halihazırda var olan ilan gücüyle farklı bir soluk getirebilecek ekolay'ın alan adının yeni amacına çok uygun olması dikkat çekiyor; slogan da bu paralelde 'her işin ekolayı' olarak belirlenmiş. Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen ekolay'ın tamirat, tesisat, nakliyat gibi ustalık gerektiren konularda hizmet vereceğini hazırladığı tanıtım videosundan anlayabiliyoruz.   ekolay-ekran-goruntusu

Anasayfada tanıtım videosunun haricinde şu an için tek sayfa bulunuyor. Geleneksel medyanın dijitale geçiş sürecine ilişkin önemli bir iddiayı barındıran videoda özellikle seri ilanların işlevlerini yitirdiğine gönderme yapılarak ekolay'ın hizmet almak isteyenlere 'anlık iletişim' sağladığı belirtilmiş.

Hizmet almak ve vermek isteyenleri buluşturmayı amaçlayan platformun yeterli hizmet sunucu sayısına ulaştıktan sonra açılacağını tahmin ediyoruz. Mobil uygulamaları haber içeriğiyle hala yayında olan ekolay'da haberlere ulaşmadan önce uygulamanın uyarı verdiğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.